Sari la conținut
howtoplay.ro
A cagar a la via

A cagar a la via

(Self-Published) · 2021
4–1530–90 min16+ ani1.0/5 complexitate7.3 BGG22Petrecere
răspuns scurt

Cum se joacă A cagar a la via?

A clone of "cards against humanity" adapted to Catalan culture. —user summary An insulting game not suitable for children, figs and thin-skinned people. The mechanics of the game are simple.

Pentru a găsi cel mai bun preț la A cagar a la via, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Indisponibil nou în magazine
Coperta A cagar a la via
artă oficială · (Self-Published)

A clone of "cards against humanity" adapted to Catalan culture. —user summary

An insulting game not suitable for children, figs and thin-skinned people. The mechanics of the game are simple. A player draws a red card and reads the question. The rest of the players have to answer with the funniest yellow card they have.

Un joc d’ofendre no apte per a nens, figaflors i gent de pell fina. La mecànica del joc és simple. Un jugador tira una carta vermella i en llegeix la pregunta. La resta de jugadors han de respondre amb la carta groga més divertida que tinguin. I així fins al final dels dies.

—description from the publisher

anatomia jocului
Complexitate1.0 / 5
Notă BGG7.3 / 10
Atmosferă
Petrecere
Durată
30–90 min
Jucători
4–15
Vârstă recomandată
16+ ani
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă A cagar a la via?
Niciun magazin nu urmărește momentan A cagar a la via. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr A cagar a la via cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă A cagar a la via?
A cagar a la via este un joc de tip card game, pentru 4–15 jucători, durează ~30–90 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre A cagar a la via — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are A cagar a la via?
A cagar a la via se joacă în 4–15 jucători.
Q5Cât durează o partidă de A cagar a la via?
O partidă de A cagar a la via durează aproximativ 30–90 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă A cagar a la via?
A cagar a la via este recomandat de la 16 ani.
Q7Cât de complex este A cagar a la via?
A cagar a la via are o complexitate de 1.0 din 5 pe BoardGameGeek.

Momentan, niciun magazin monitorizat nu vinde A cagar a la via nou.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii