Sari la conținut
howtoplay.ro
About Time

About Time

Californian Products · 2007
2–890 min14+ ani1.5/5 complexitate6.0 BGG#19.537 BGG240Petrecere
răspuns scurt

Cum se joacă About Time?

Echipele concureaza pentru a ghici cat mai aproape de anul unui eveniment istoric, citit de pe un Question Card. Echipele castigatoare aduna jetoane si dau cu zarul pentru a inainta pe tabla intr-o cursa catre Centru.

Pentru a găsi cel mai bun preț la About Time, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Indisponibil nou în magazine
Coperta About Time
artă oficială · Californian Products

Echipele concureaza pentru a ghici cat mai aproape de anul unui eveniment istoric, citit de pe un Question Card. Echipele castigatoare aduna jetoane si dau cu zarul pentru a inainta pe tabla intr-o cursa catre Centru. Jocul contine o tabla, opt personaje diferite pentru a reprezenta echipele, o clepsidra, doua zaruri, o foaie de scor, sase creioane, o unitate magnetica inovatoare pentru selectia de category, carti cu intrebari si raspunsuri, timecards, regulament si o fisa de referinta. Partida se desfasoara in runde, prima fiind similara cu o runda de Trivial Pursuit. A doua runda introduce timecards, care modifica gameplay-ul oferind puteri diverse, precum furtul de puncte. Secventa de joc se schimba pentru a aduce un plus de dinamism. Se aseamana mult cu un Trivial Pursuit captivant, adaugand diverse mechanics noi. Lansat la Spiel 2007.

anatomia jocului
Complexitate1.5 / 5
Notă BGG6.0 / 10
Atmosferă
Petrecere
Durată
90 min
Jucători
2–8
Vârstă recomandată
14+ ani
Clasament BGG
#19.537
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă About Time?
Niciun magazin nu urmărește momentan About Time. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr About Time cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă About Time?
About Time este un joc de tip dice, pentru 2–8 jucători, durează ~90 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre About Time — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are About Time?
About Time se joacă în 2–8 jucători.
Q5Cât durează o partidă de About Time?
O partidă de About Time durează aproximativ 90 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă About Time?
About Time este recomandat de la 14 ani.
Q7Cât de complex este About Time?
About Time are o complexitate de 1.5 din 5 pe BoardGameGeek.

Momentan, niciun magazin monitorizat nu vinde About Time nou.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii