Sari la conținut
howtoplay.ro
Absolute Balderdash

Absolute Balderdash

Drumond Park Ltd. · 2007
4–9912+ ani6.8 BGG#14.692 BGG323
răspuns scurt

Cum se joacă Absolute Balderdash?

In fiecare tura, o intrare de pe un card este citita cu voce tare, iar fiecare jucator scrie propriul raspuns inventat. Distractia incepe cu adevarat cand toate aceste variante false sunt amestecate cu cea corecta si citite (pastreaza o fata serioasa pentru a nu dezvalui care este a ta).

Pentru a găsi cel mai bun preț la Absolute Balderdash, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Indisponibil nou în magazine
Coperta Absolute Balderdash
artă oficială · Drumond Park Ltd.

In fiecare tura, o intrare de pe un card este citita cu voce tare, iar fiecare jucator scrie propriul raspuns inventat. Distractia incepe cu adevarat cand toate aceste variante false sunt amestecate cu cea corecta si citite (pastreaza o fata serioasa pentru a nu dezvalui care este a ta). Apoi, toata lumea incearca sa ghiceasca varianta reala. Jucatorii ale caror raspunsuri fictive sunt alese inregistreaza o mutare pe tabla de joc. Poti fi atat de excentric sau serios pe cat doresti, orice este permis, dar un lucru este cert: raspunsul care pare corect probabil nu este cel bun.

anatomia jocului
Notă BGG6.8 / 10
Jucători
4–99
Vârstă recomandată
12+ ani
Clasament BGG
#14.692
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Absolute Balderdash?
Niciun magazin nu urmărește momentan Absolute Balderdash. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Absolute Balderdash cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Absolute Balderdash?
Absolute Balderdash este un joc de tip bluffing, pentru 4–99 jucători. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Absolute Balderdash — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Absolute Balderdash?
Absolute Balderdash se joacă în 4–99 jucători.
Q5De la ce vârstă se joacă Absolute Balderdash?
Absolute Balderdash este recomandat de la 12 ani.

Momentan, niciun magazin monitorizat nu vinde Absolute Balderdash nou.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii