Sari la conținut
howtoplay.ro
Aladdin's Flying Carpet

Aladdin's Flying Carpet

Goliath Games · 2014
215 min4+ ani1.0/5 complexitate5.0 BGG#28.357 BGG76CopiiPetrecereCupluri
răspuns scurt

Cum se joacă Aladdin's Flying Carpet?

Jucătorii extrag pe rând piese de comoară din săculeț și le plasează pe covorul zburător. Acesta rămâne în aer datorită forței unui magnet. Dacă magnetul cedează, covorul cade, iar participantul care a provocat prăbușirea pierde jocul de societate.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Aladdin's Flying Carpet, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Indisponibil nou în magazine
Coperta Aladdin's Flying Carpet
artă oficială · Goliath Games

Jucătorii extrag pe rând piese de comoară din săculeț și le plasează pe covorul zburător. Acesta rămâne în aer datorită forței unui magnet. Dacă magnetul cedează, covorul cade, iar participantul care a provocat prăbușirea pierde jocul de societate.

anatomia jocului
Complexitate1.0 / 5
Notă BGG5.0 / 10
Atmosferă
CopiiPetrecereCupluri
Durată
15 min
Jucători
2
Vârstă recomandată
4+ ani
Clasament BGG
#28.357
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Aladdin's Flying Carpet?
Niciun magazin nu urmărește momentan Aladdin's Flying Carpet. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Aladdin's Flying Carpet cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Aladdin's Flying Carpet?
Aladdin's Flying Carpet este un joc de tip action / dexterity, pentru 2 jucători, durează ~15 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Aladdin's Flying Carpet — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Aladdin's Flying Carpet?
Aladdin's Flying Carpet se joacă în 2 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Aladdin's Flying Carpet?
O partidă de Aladdin's Flying Carpet durează aproximativ 15 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Aladdin's Flying Carpet?
Aladdin's Flying Carpet este recomandat de la 4 ani.
Q7Cât de complex este Aladdin's Flying Carpet?
Aladdin's Flying Carpet are o complexitate de 1.0 din 5 pe BoardGameGeek.

Momentan, niciun magazin monitorizat nu vinde Aladdin's Flying Carpet nou.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii