Sari la conținut
howtoplay.ro
Badland Wolves

Badland Wolves

(Self-Published) · 2021
3–530 min12+ ani2.0/5 complexitate6.5 BGG#21.837 BGG150
răspuns scurt

Cum se joacă Badland Wolves?

In acest strategy game bazat pe carti, tu si prietenii tai formati Badland Wolf Pack. Batranul Alpha a murit; ghidati de legea Coltului si Ghearei, este fiecare lup pentru sine in timp ce concurati pentru a fi incoronati noul Alpha al Badlands.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Badland Wolves, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Indisponibil nou în magazine
Coperta Badland Wolves
artă oficială · (Self-Published)

In acest strategy game bazat pe carti, tu si prietenii tai formati Badland Wolf Pack. Batranul Alpha a murit; ghidati de legea Coltului si Ghearei, este fiecare lup pentru sine in timp ce concurati pentru a fi incoronati noul Alpha al Badlands. Pentru a castiga loialitatea haitei, jucatorii vor conduce si se vor alatura unor vanatori periculoase pentru scraps care vor fi folosite in batalii pentru jetoanele de loialitate ale celorlalti. Primul lup care captureaza suficiente loialitati pentru a obtine supunerea haitei va castiga jocul. GAMEPLAY: Pentru a conduce o hunt in tura ta, trebuie sa risti un jeton de loialitate pe care il detii (alti lupi se pot alatura prin aceeasi metoda). Odata ce grupul de vanatoare este stabilit, vanatorul principal trage o carte si rezolva rezultatul decidand cum sa aloce scraps intre participanti. Dar atentie! Aceste vanatori sunt periculoase in functie de animalul intalnit si se pot incheia cu loialitati furate, resurse pierdute si multe altele! Scraps sunt carti de actiune colectate si impartite ca prada a vanatorilor reusite. In loc sa conduci o vanatoare, poti ataca un alt lup cu cartile tale pentru a captura unul dintre jetoanele sale; totusi, ei se pot apara.

anatomia jocului
Complexitate2.0 / 5
Notă BGG6.5 / 10
Dependență de limbă
Text moderat — ajută o fișă de referință
Durată
30 min
Jucători
3–5
Vârstă recomandată
12+ ani
Clasament BGG
#21.837
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Badland Wolves?
Niciun magazin nu urmărește momentan Badland Wolves. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Badland Wolves cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Badland Wolves?
Badland Wolves este un joc de tip adventure, pentru 3–5 jucători, durează ~30 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Badland Wolves — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Badland Wolves?
Badland Wolves se joacă în 3–5 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Badland Wolves?
O partidă de Badland Wolves durează aproximativ 30 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Badland Wolves?
Badland Wolves este recomandat de la 12 ani.
Q7Cât de complex este Badland Wolves?
Badland Wolves are o complexitate de 2.0 din 5 pe BoardGameGeek.

Momentan, niciun magazin monitorizat nu vinde Badland Wolves nou.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii