Sari la conținut
howtoplay.ro
Ball Park Baseball

Ball Park Baseball

Ball Park, Inc. · 1971
1–230 min0+ ani3.2/5 complexitate7.5 BGG#18.715 BGG47CopiiCupluriStrategie
răspuns scurt

Cum se joacă Ball Park Baseball?

Ball Park Baseball a fost dezvoltat de profesorul Charles Sidman de la University of Kansas la începutul anilor 1960. Fiecare echipă din 1894 până în prezent (sezonul 2006) este disponibilă și include orice aruncător cu 29.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Ball Park Baseball, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Indisponibil nou în magazine
Coperta Ball Park Baseball
artă oficială · Ball Park, Inc.

Ball Park Baseball a fost dezvoltat de profesorul Charles Sidman de la University of Kansas la începutul anilor 1960. Fiecare echipă din 1894 până în prezent (sezonul 2006) este disponibilă și include orice aruncător cu 29.3 reprize jucate sau jucător de câmp cu o contribuție semnificativă la performanța echipei. Acest joc de societate se desfășoară conform regulilor de baseball. Acțiunea se bazează pe numere aleatorii între 1 și 50. Cifrele de la 1 la 25 determină forța baterului, iar cele de la 26 la 50 oferă capacitatea aruncătorului. Baterii au evaluări pentru braț, defensivă și alergare. Aruncătorii au cote pentru defensivă și blocarea alergătorilor pe baze. Jocul dispune de tabele unice pentru stadioane, esențiale pentru gameplay, care surprind dimensiunile și efectul fiecărui teren istoric. Fiecare carte și tabelă se bazează pe performanțele statistice reale ale sportivilor.

anatomia jocului
Complexitate3.2 / 5
Notă BGG7.5 / 10
Atmosferă
CopiiCupluriStrategie
Durată
30 min
Jucători
1–2
Vârstă recomandată
0+ ani
Clasament BGG
#18.715
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Ball Park Baseball?
Niciun magazin nu urmărește momentan Ball Park Baseball. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Ball Park Baseball cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Ball Park Baseball?
Ball Park Baseball este un joc de tip sports, pentru 1–2 jucători, durează ~30 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Ball Park Baseball — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Ball Park Baseball?
Ball Park Baseball se joacă în 1–2 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Ball Park Baseball?
O partidă de Ball Park Baseball durează aproximativ 30 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Ball Park Baseball?
Ball Park Baseball este recomandat de la 0 ani.
Q7Cât de complex este Ball Park Baseball?
Ball Park Baseball are o complexitate de 3.2 din 5 pe BoardGameGeek.

Momentan, niciun magazin monitorizat nu vinde Ball Park Baseball nou.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii