Sari la conținut
howtoplay.ro
Prețuri actualizate azi
Boo-ty Call

Boo-ty Call

Skybound Tabletop · 2023
3–815–90 min17+ ani1.0/5 complexitate5.8 BGG#27.350 BGG244Petrecere
răspuns scurt

Cum se joacă Boo-ty Call?

Boo-ty Call este un party game de deducție și seducție în care mediumi singuratici interpretează răspunsuri criptice de la o fantomă sexy, într-o cursă pentru puncte!

Pentru a găsi cel mai bun preț la Boo-ty Call, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Coperta Boo-ty Call
artă oficială · Skybound Tabletop

Boo-ty Call este un party game de deducție și seducție în care mediumi singuratici interpretează răspunsuri criptice de la o fantomă sexy, într-o cursă pentru puncte! Imaginați-vă dacă Guess Who și Red Flags ar avea un copil înfricoșător. Acesta ar fi jocul! Un jucător va acționa ca o Fantomă, dorind să interacționeze cu cei vii. Acesta va trage o carte Ghost Profile și își va afla identitatea secretă înainte de a o amesteca cu alte 7 cărți, așezându-le cu fața în sus pe masă într-o grilă de 2x4. Toți ceilalți participanți vor fi Mediumi care încearcă să ghicească primii identitatea fantomei dintre cele 8 cărți expuse. Ei vor face acest lucru punând întrebări folosind cărți Séance. Totuși, Fantoma comunică greu dincolo de văl și va fi restricționată în modul în care oferă informații, în funcție de ritualul efectuat. Tipurile de ședințe pot cere fantomei să bată în masă, să folosească mima, să facă fețe sau să utilizeze sunete non-verbale pentru a oferi indicii muritorilor. Există șanse limitate de a executa aceste ritualuri, iar dacă durează prea mult, Fantoma va crede că vă jucați cu ea, iar r

anatomia jocului
Complexitate1.0 / 5
Notă BGG5.8 / 10
Atmosferă
Petrecere
Durată
15–90 min
Jucători
3–8
Vârstă recomandată
17+ ani
Clasament BGG
#27.350
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Boo-ty Call?
Niciun magazin nu urmărește momentan Boo-ty Call. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Boo-ty Call cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Boo-ty Call?
Boo-ty Call este un joc de tip card game, pentru 3–8 jucători, durează ~15–90 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Boo-ty Call — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Boo-ty Call?
Boo-ty Call se joacă în 3–8 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Boo-ty Call?
O partidă de Boo-ty Call durează aproximativ 15–90 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Boo-ty Call?
Boo-ty Call este recomandat de la 17 ani.
Q7Cât de complex este Boo-ty Call?
Boo-ty Call are o complexitate de 1.0 din 5 pe BoardGameGeek.
1 magazin

Toate prețurile

1 magazin · sortat după prețactualizat azi
LexShopeasyboxFANbox
Boo-ty Call
73 lei
Cumpărăstoc epuizat
linkuri afiliate · prețurile includ TVA · platformă independentă, fără sponsorizări ascunse

Momentan indisponibil în toate magazinele

Evoluția prețului

Evoluția prețului în ultimele 90 de zile: minim 68 lei, maxim 82 lei, acum 73 lei.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii

Jocuri cu mecanici similare

Cum calculăm?