Sari la conținut
howtoplay.ro
Brainy Games

Brainy Games

Family Pastimes · 2003
1–930 min10+ ani5.5 BGG8Strategie
răspuns scurt

Cum se joacă Brainy Games?

From the publisher: These are 3 logic games for the clever to enjoy. Each game features a unique flipping strategy to keep you on your mental tiptoes and wanting to play the games over and over.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Brainy Games, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Coperta Brainy Games
artă oficială · Family Pastimes

From the publisher:

These are 3 logic games for the clever to enjoy. Each game features a unique flipping strategy to keep you on your mental tiptoes and wanting to play the games over and over. Not for the faint-minded.

The Griddle Game You are a team of short order cooks trying to cook up as many complete and unburnt breakfasts as you can.

The Invaders Game Together you build a protective stone wall around castle, village huts, and farm fields to keep out the nasty invaders.

The Flu Bug Game You are a team of Doctors trying to get rid of a spreading flu bug & make well the sick, among whom is Santa. Was there ever a better time to discover the power of garlic?

anatomia jocului
Notă BGG5.5 / 10
Atmosferă
Strategie
Durată
30 min
Jucători
1–9
Vârstă recomandată
10+ ani
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Brainy Games?
Niciun magazin nu urmărește momentan Brainy Games. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Brainy Games cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Brainy Games?
Brainy Games este un joc de tip abstract strategy, pentru 1–9 jucători, durează ~30 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Brainy Games — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Brainy Games?
Brainy Games se joacă în 1–9 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Brainy Games?
O partidă de Brainy Games durează aproximativ 30 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Brainy Games?
Brainy Games este recomandat de la 10 ani.
Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii

Jocuri cu mecanici similare

Cum calculăm?