Sari la conținut
howtoplay.ro
Bright Future

Bright Future

Ogry Games · 2015
1–560–120 min12+ ani2.8/5 complexitate6.6 BGG#11.448 BGG418CooperativCupluri
răspuns scurt

Cum se joacă Bright Future?

Bright Future este o aventură lite-RPG bazată pe card driven. Acțiunea are loc într-o lume captivantă și imersivă, unde civilizația noastră a fost distrusă în urma unui război nuclear total.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Bright Future, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Indisponibil nou în magazine
Coperta Bright Future
artă oficială · Ogry Games

Bright Future este o aventură lite-RPG bazată pe card driven. Acțiunea are loc într-o lume captivantă și imersivă, unde civilizația noastră a fost distrusă în urma unui război nuclear total. În ultimele decenii, puținii supraviețuitori duc o viață aspră în subteran. Unii au reușit să recupereze echipamente și tehnologie din civilizația prăbușită, încercând să reconstruiască societatea așa cum o știau. Alții au fost nevoiți să își adapteze formele și mințile pentru noul mediu. Există o luptă constantă între grupurile disparate de oameni și mutanți, însă în așezările fortificate reușesc să conviețuiască. Jocul de societate are trei moduri: • Tunnel Fever: scenariu cooperative pentru 1-4 jucători, unde trebuie să salvați resturile umanității de o epidemie mortală într-o lume fără spitale. • Tunnel of Power: scenariu competitive pentru 2-5 jucători, unde încercați să fiți primii care deschid un buncăr guvernamental legendar din Războiul Rece, plin de provizii. • Arena mode: o luptă scurtă bazată pe deck building.

anatomia jocului
Complexitate2.8 / 5
Notă BGG6.6 / 10
Atmosferă
CooperativCupluri
Dependență de limbă
Puțin text — ușor de memorat
🌐 joci fără engleză
Durată
60–120 min
Jucători
1–5
Vârstă recomandată
12+ ani
Clasament BGG
#11.448
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Bright Future?
Niciun magazin nu urmărește momentan Bright Future. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Bright Future cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Bright Future?
Bright Future este un joc de tip adventure, pentru 1–5 jucători, durează ~60–120 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Bright Future — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Bright Future?
Bright Future se joacă în 1–5 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Bright Future?
O partidă de Bright Future durează aproximativ 60–120 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Bright Future?
Bright Future este recomandat de la 12 ani.
Q7Cât de complex este Bright Future?
Bright Future are o complexitate de 2.8 din 5 pe BoardGameGeek.

Momentan, niciun magazin monitorizat nu vinde Bright Future nou.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii