Sari la conținut
howtoplay.ro
Clash of the Cryptids

Clash of the Cryptids

AfterLight Comics · 2020
2–45.4 BGG14Copii
răspuns scurt

Cum se joacă Clash of the Cryptids?

Clash of the Cryptids este un joc de cărți pentru 2 sau 4 jucători, ce conține o colecție de 40 de cărți tipărite pe carton premium cu cerneală metalică. Fiecare carte prezintă ilustrații unice cu creaturi criptide, alături de o biografie a creaturii și cinci statistici măsurate.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Clash of the Cryptids, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Indisponibil nou în magazine

Clash of the Cryptids este un joc de cărți pentru 2 sau 4 jucători, ce conține o colecție de 40 de cărți tipărite pe carton premium cu cerneală metalică.

Fiecare carte prezintă ilustrații unice cu creaturi criptide, alături de o biografie a creaturii și cinci statistici măsurate. Acestea includ Factorul de Frică, Forța, Stealth, Mythos și letalitatea.

Cum se joacă

Pentru a începe jocul, amestecă și distribuie toate cărțile cu fața în jos. Fiecare jucător își ține cărțile astfel încât să poată vedea doar cartea de deasupra. Jucătorul din stânga dăcătorului începe prin a citi una dintre categoriile de pe cartea de sus (de exemplu, Factorul de Frică 60). Ceilalți jucători citesc apoi aceeași categorie de pe cărțile lor.

Cel cu cea mai bună sau cea mai mare valoare câștigă, iar acel jucător colectează toate cărțile de deasupra, inclusiv propria sa carte, și le mută în partea de jos a teancului său. Apoi este din nou rândul său să aleagă o categorie de pe următoarea carte. Dacă două sau mai multe cărți au aceeași valoare maximă sau datele nu sunt disponibile pentru categoria respectivă, toate cărțile sunt plasate în mijloc, iar același jucător alege din nou de pe următoarea carte. Câștigătorul mâinii ia și cărțile din mijloc. Persoana cu toate cărțile la sfârșit este Câștigătorul!

Setul de 40 de cărți prezintă criptide din toate colțurile întunecate ale pământului, unele pe care poate le-ai mai auzit, iar altele pe care încă nu le-ai descoperit...

anatomia jocului
Notă BGG5.4 / 10
Atmosferă
Copii
Jucători
2–4
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Clash of the Cryptids?
Niciun magazin nu urmărește momentan Clash of the Cryptids. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Clash of the Cryptids cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Clash of the Cryptids?
Clash of the Cryptids este un joc de tip card game, pentru 2–4 jucători. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Clash of the Cryptids — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Clash of the Cryptids?
Clash of the Cryptids se joacă în 2–4 jucători.

Momentan, niciun magazin monitorizat nu vinde Clash of the Cryptids nou.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii