Sari la conținut
howtoplay.ro
Combat Commander: Battle Pack #1 – Paratroopers

Combat Commander: Battle Pack #1 – Paratroopers

GMT Games · 2007Expansiune
2120 min12+ ani3.0/5 complexitate8.3 BGG2,9 KCupluriStrategie
răspuns scurt

Cum se joacă Combat Commander: Battle Pack #1 – Paratroopers?

Combat Commander: Battle Pack 1 – Paratroopers is the first of what will be many themed collections of scenarios for use with the Combat Commander: Europe series of games.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Combat Commander: Battle Pack #1 – Paratroopers, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Coperta Combat Commander: Battle Pack #1 – Paratroopers
artă oficială · GMT Games

Combat Commander: Battle Pack #1 – Paratroopers is the first of what will be many themed collections of scenarios for use with the Combat Commander: Europe series of games. The theme of this first Battle Pack is focused on the exploits of American, German and even Russian Airborne forces. CC–Paratroopers features eleven new scenarios printed on cardstock, as well as four new maps. Future Battle Packs will be similarly structured and may also include new counters or new cards – with themes such as “Stalingrad”, “Partisans” and “Desert Rats” to name just a few.

COMPONENTS: 2 17" x 22" 2-sided color mapsheets 6 2-sided Scenario Cards

The scenarios included in CC–Paratroopers are:

“Fields of Fire” and “Fields of Blood” set at Lanzerath, Germany, 16 December 1944 – both the morning and the afternoon attacks (using a new map #25);
“Turnbull Turns ‘em” at Neuville-au-Plain, France, 6 June 1944 (using a new map #26);
“Carentan Causeway” at Carentan, France, 10 June 1944 (using a new map #27);
“No Ingouf Around” at Carentan, France, 11 June 1944 (using a new map #28);
“Operation Repulse” at Bastogne, Belgium, 27 December 1944;
“Red Skies at Night” at Veliki Bukrin Bridgehead, Russia, 25 September 1943;
“Blizzard Baptism” at Flamierge, Belgium, 4 January 1945;
“Look Mom, No Tanks!” near Trois Ponts, Belgium, 24 December 1944;
“We Go!” at St. Mere Eglise, France, 6 June 1944;
“Encircled at Hill 30” at Caponnet, France, 8 June 1944.

NOTE: CC–Paratroopers is not a complete game and requires ownership of Combat Commander: Europe to play.

Scenario designs in this first Pack are courtesy of Will Green, John Holme, Gregory L. Wong, Bryan Collars, Ric Van Dyke, Tray Green and Dan Holte.

anatomia jocului
Complexitate3.0 / 5
Notă BGG8.3 / 10
Atmosferă
CupluriStrategie
Dependență de limbă
Text moderat — ajută o fișă de referință
Durată
120 min
Jucători
2
Vârstă recomandată
12+ ani
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Combat Commander: Battle Pack #1 – Paratroopers?
Niciun magazin nu urmărește momentan Combat Commander: Battle Pack #1 – Paratroopers. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Combat Commander: Battle Pack #1 – Paratroopers cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Combat Commander: Battle Pack #1 – Paratroopers?
Combat Commander: Battle Pack #1 – Paratroopers este un joc de tip expansion for base-game, pentru 2 jucători, durează ~120 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Combat Commander: Battle Pack #1 – Paratroopers — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Combat Commander: Battle Pack #1 – Paratroopers?
Combat Commander: Battle Pack #1 – Paratroopers se joacă în 2 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Combat Commander: Battle Pack #1 – Paratroopers?
O partidă de Combat Commander: Battle Pack #1 – Paratroopers durează aproximativ 120 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Combat Commander: Battle Pack #1 – Paratroopers?
Combat Commander: Battle Pack #1 – Paratroopers este recomandat de la 12 ani.
Q7Cât de complex este Combat Commander: Battle Pack #1 – Paratroopers?
Combat Commander: Battle Pack #1 – Paratroopers are o complexitate de 3.0 din 5 pe BoardGameGeek.
Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii

Jocuri cu mecanici similare

Cum calculăm?