Sari la conținut
howtoplay.ro
actualizat acum 16 zile
Crash Derby

Crash Derby

Albi · 2025
2–445–75 min10+ ani7.5 BGG51
răspuns scurt

Cum se joacă Crash Derby?

The core element of the game, designed by Olda Rejl, Ondra Cigánek and Ivan Dostál, is a fresh and rewarding system of three gears which determine what actions you can or must perform in each round.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Crash Derby, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Coperta Crash Derby
artă oficială · Albi

The core element of the game, designed by Olda Rejl, Ondra Cigánek and Ivan Dostál, is a fresh and rewarding system of three gears which determine what actions you can or must perform in each round.

Crash Derby is being developed in collaboration with Prusa Research and it's a title explicitly designed with the intention of allowing the community to create new content for it, like additional cart models, obstacles or entirely new gameplay elements.

At launch, a range of expansion elements will already be available to print at home on the Printables website, with more to come. That way, soon there won’t be a two copies of Crash Derby that would be the same.

Crash Derby is designed for 2 to 4 players aged 8 and up, and one game will take approximately 45 minutes to play.

—description from the publisher

anatomia jocului
Notă BGG7.5 / 10
Durată
45–75 min
Jucători
2–4
Vârstă recomandată
10+ ani
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Crash Derby?
Niciun magazin nu urmărește momentan Crash Derby. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Crash Derby cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Crash Derby?
Crash Derby este un joc de tip fighting, pentru 2–4 jucători, durează ~45–75 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Crash Derby — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Crash Derby?
Crash Derby se joacă în 2–4 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Crash Derby?
O partidă de Crash Derby durează aproximativ 45–75 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Crash Derby?
Crash Derby este recomandat de la 10 ani.
1 magazin

Toate prețurile

1 magazin · sortat după prețactualizat acum 16 zile
ozone.roVERIFICAT ACUM 16 ZILEafiliateasyboxFANbox
Joc de societate Crash Derby - Strategic
169 lei
Cumpărăstoc epuizat
ozone.roVERIFICAT ACUM 31 DE ZILEafiliateasyboxFANbox
Joc de societate Crash Derby - Strategic
241 lei
Cumpărăstoc epuizat
linkuri afiliate · prețurile includ TVA · platformă independentă, fără sponsorizări ascunse

Momentan indisponibil în toate magazinele

Evoluția prețului

Evoluția prețului în ultimele 90 de zile: minim 169 lei, maxim 241 lei, acum 169 lei.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii

Jocuri cu mecanici similare

Cum calculăm?