Sari la conținut
howtoplay.ro
Cube Attack

Cube Attack

Vanagloria Games
2–620–30 min14+ ani5.7 BGG1Strategie
răspuns scurt

Cum se joacă Cube Attack?

Cube Attack is an abstract board game in which you have to plan the best strategy, sorting out the plenty possible combinations. Cube Attack is a strategic board game with territorial control elements, set in a galaxy called Vanagloria, for 2-6 players.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Cube Attack, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Coperta Cube Attack
artă oficială · Vanagloria Games

Cube Attack is an abstract board game in which you have to plan the best strategy, sorting out the plenty possible combinations.

Cube Attack is a strategic board game with territorial control elements, set in a galaxy called Vanagloria, for 2-6 players. Every player controls a space shuttle army (represented by cubes), with the aim to seize specific strategic areas (called Planets) to arm, strengthen, increase the number and above all obtain points to acquire the galactic supremacy.

—description from the publisher

anatomia jocului
Notă BGG5.7 / 10
Atmosferă
Strategie
Dependență de limbă
Fără text necesar în joc
🌐 joci fără engleză
Durată
20–30 min
Jucători
2–6
Vârstă recomandată
14+ ani
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Cube Attack?
Niciun magazin nu urmărește momentan Cube Attack. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Cube Attack cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Cube Attack?
Cube Attack este un joc de tip abstract strategy, pentru 2–6 jucători, durează ~20–30 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Cube Attack — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Cube Attack?
Cube Attack se joacă în 2–6 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Cube Attack?
O partidă de Cube Attack durează aproximativ 20–30 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Cube Attack?
Cube Attack este recomandat de la 14 ani.
Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii

Jocuri cu mecanici similare

Cum calculăm?