Sari la conținut
howtoplay.ro
D.50: Las Redes del Reich

D.50: Las Redes del Reich

Cuatro Quesos · 2017
3–490–0 min12+ ani3.0/5 complexitate7.3 BGG72CooperativStrategie
răspuns scurt

Cum se joacă D.50: Las Redes del Reich?

It's the 1940s, and Nazi spies have infiltrated three cities in Chile. Department D.50 of the police is charged with uncovering their evil plans.

Pentru a găsi cel mai bun preț la D.50: Las Redes del Reich, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Coperta D.50: Las Redes del Reich
artă oficială · Cuatro Quesos

It's the 1940s, and Nazi spies have infiltrated three cities in Chile. Department D.50 of the police is charged with uncovering their evil plans.

One player in this asymmetrical game is the Nazi spy and has to enhance bases in Chile's three major cities, gain control over resources and protect their bases from the investigations of the D.50. The others are the investigators and also have to collect resources, but also 20 evidence points. With these, they can manage to shut down the Nazi bases to win the game.

The game is based on historical events and has been sponsored by the Fondo Nacional para el Desarrollo Cultural y las Artes (National foundation for Cultural Development and the Arts).

anatomia jocului
Complexitate3.0 / 5
Notă BGG7.3 / 10
Atmosferă
CooperativStrategie
Dependență de limbă
Text moderat — ajută o fișă de referință
Durată
90–0 min
Jucători
3–4
Vârstă recomandată
12+ ani
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă D.50: Las Redes del Reich?
Niciun magazin nu urmărește momentan D.50: Las Redes del Reich. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr D.50: Las Redes del Reich cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă D.50: Las Redes del Reich?
D.50: Las Redes del Reich este un joc de tip world war ii, pentru 3–4 jucători, durează ~90–0 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre D.50: Las Redes del Reich — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are D.50: Las Redes del Reich?
D.50: Las Redes del Reich se joacă în 3–4 jucători.
Q5Cât durează o partidă de D.50: Las Redes del Reich?
O partidă de D.50: Las Redes del Reich durează aproximativ 90–0 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă D.50: Las Redes del Reich?
D.50: Las Redes del Reich este recomandat de la 12 ani.
Q7Cât de complex este D.50: Las Redes del Reich?
D.50: Las Redes del Reich are o complexitate de 3.0 din 5 pe BoardGameGeek.
Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii

Jocuri cu mecanici similare

Cum calculăm?