Sari la conținut
howtoplay.ro
Dead Stop!

Dead Stop!

Milton Bradley · 1979
230 min8+ ani1.6/5 complexitate5.6 BGG#25.705 BGG121Cupluri
răspuns scurt

Cum se joacă Dead Stop!?

Testeaza-ti abilitatile de deductie! Ambii jucatori au sase pioni, fiecare avand un inel ascuns. Sarcina ta este sa descoperi ce culoare are inelul din interiorul pieselor adversarului.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Dead Stop!, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Indisponibil nou în magazine
Coperta Dead Stop!
artă oficială · Milton Bradley

Testeaza-ti abilitatile de deductie! Ambii jucatori au sase pioni, fiecare avand un inel ascuns. Sarcina ta este sa descoperi ce culoare are inelul din interiorul pieselor adversarului. Incearca sa iti plasezi pionii pe randurile cu valoare ridicata, blocandu-ti in acelasi timp oponentul pe liniile inferioare. Aduna-ti punctele (si scade penalizarile) - cel care obtine cel mai mare total castiga! Include 2 table de joc, 1 suport pentru carti cu piloni, 48 de carti, inele colorate, 12 pioni si instructiuni tiparite pe interiorul capacului cutiei.

anatomia jocului
Complexitate1.6 / 5
Notă BGG5.6 / 10
Atmosferă
Cupluri
Durată
30 min
Jucători
2
Vârstă recomandată
8+ ani
Clasament BGG
#25.705
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Dead Stop!?
Niciun magazin nu urmărește momentan Dead Stop!. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Dead Stop! cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Dead Stop!?
Dead Stop! este un joc de tip bluffing, pentru 2 jucători, durează ~30 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Dead Stop! — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Dead Stop!?
Dead Stop! se joacă în 2 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Dead Stop!?
O partidă de Dead Stop! durează aproximativ 30 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Dead Stop!?
Dead Stop! este recomandat de la 8 ani.
Q7Cât de complex este Dead Stop!?
Dead Stop! are o complexitate de 1.6 din 5 pe BoardGameGeek.

Momentan, niciun magazin monitorizat nu vinde Dead Stop! nou.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii