Sari la conținut
howtoplay.ro
Prețuri actualizate azi
Dirty Pig

Dirty Pig

KOSMOS · 2012
2–410 min7+ ani1.1/5 complexitate6.2 BGG#5.168 BGG4,8 KCopii
răspuns scurt

Cum se joacă Dirty Pig?

Doar un porc murdar este un porc fericit! In Dirty Pig, lansat initial sub numele de Drecksau, fiecare jucator are in fata sa 2-4 porci curati si trei carti in mana.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Dirty Pig, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

De la48 lei
Coperta Dirty Pig
artă oficială · KOSMOS

Doar un porc murdar este un porc fericit! In Dirty Pig, lansat initial sub numele de Drecksau, fiecare jucator are in fata sa 2-4 porci curati si trei carti in mana. In fiecare tura se joaca o carte. Prin folosirea unei carti de tip Dirty Your Pig, un porc poate fi trimis in noroi. Una dintre cartile cu porci din fata ta este intoarsa pentru a dezvalui un porc murdar pe verso. Cartile de tip Rain curata toti porcii, inclusiv pe ai tai! Cartile Barn protejeaza animalele de ploaie, in timp ce cartile Lightning distrug hambarele, insa cartile Lightning rod ofera protectie impotriva acestora. Cartile Farmer sunt jucate pentru a murdari porcii altor jucatori: fermierul prefera porcii curati... Porcii aflati intr-un hambar protejat cu o usa sunt in siguranta fata de fermier. Un porc intr-un hambar, cu usa si paratraznet, este complet protejat! Primul jucator care isi murdareste toti porcii castiga! De retinut ca, desi Drecksau are un numar maxim de patru jucatori, Dirty Pig contine carti suplimentare care permit jocul cu pana la sase persoane.

anatomia jocului
Complexitate1.1 / 5
Notă BGG6.2 / 10
Atmosferă
Copii
Dependență de limbă
Fără text necesar în joc
🌐 joci fără engleză
Durată
10 min
Jucători
2–4
Vârstă recomandată
7+ ani
Clasament BGG
#5.168
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Dirty Pig?
Dirty Pig costă aproximativ 48 lei în România.
Q2De unde cumpăr Dirty Pig cel mai ieftin?
Cel mai mic preț pentru Dirty Pig acum este 48 lei la ozone.ro. Tab-ul Prețuri listează toate magazinele care îl urmăresc.
Q3Cum se joacă Dirty Pig?
Dirty Pig este un joc de tip animals, pentru 2–4 jucători, durează ~10 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Dirty Pig — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Dirty Pig?
Dirty Pig se joacă în 2–4 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Dirty Pig?
O partidă de Dirty Pig durează aproximativ 10 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Dirty Pig?
Dirty Pig este recomandat de la 7 ani.
Q7Cât de complex este Dirty Pig?
Dirty Pig are o complexitate de 1.1 din 5 pe BoardGameGeek.
1 magazin

Toate prețurile

1 magazin · sortat după prețactualizat azi
ozone.roCEL MAI IEFTINafiliateasyboxFANbox
Joc de societate Dirty Pig - Pentru copii
gratuit peste 170 lei
48 lei
ozone.roVERIFICAT ACUM 31 DE ZILEafiliateasyboxFANbox
Joc de societate Dirty Pig - Pentru copii
68 lei
Cumpărăstoc epuizat
linkuri afiliate · prețurile includ TVA · platformă independentă, fără sponsorizări ascunse
🚚 Transport gratuit peste 170 lei

Evoluția prețului

Evoluția prețului în ultimele 90 de zile: minim 48 lei, maxim 68 lei, acum 48 lei.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii

Jocuri cu mecanici similare

Cum calculăm?