Sari la conținut
howtoplay.ro
Draconis Invasion

Draconis Invasion

KEJI Inc · 2016
1–630–90 min14+ ani2.4/5 complexitate7.1 BGG#5.924 BGG1,3 K
răspuns scurt

Cum se joacă Draconis Invasion?

Luptati impotriva fortelor intunecate din Draconis in acest deck-building fantasy medieval suprem.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Draconis Invasion, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Indisponibil nou în magazine
Coperta Draconis Invasion
artă oficială · KEJI Inc

Luptati impotriva fortelor intunecate din Draconis in acest deck-building fantasy medieval suprem. Cu peste cinci sute de carti ilustrate superb, Draconis Invasion este un deck-builder alert pentru 1-6 adversari, cu o durata de aproximativ 45 de minute, in care hoarde de invadatori ataca regatul, iar jucatorii se intrec sa adune armate, aur si carti de actiune speciale pentru a infrunta inamicul. Spre deosebire de alte jocuri de carti de tip deck-building, Draconis Invasion incorporeaza carti de campanie ascunse care ofera puncte pentru eliminarea unor invadatori specifici, carti de Teroare si zarul de Teroare care adauga un cronometru al apocalipsei, astfel incat trupele devin obosite si slabe pe masura ce timpul trece, precum si carti de Eveniment declansate care vizeaza liderul partidei cu efecte potential dezastruoase. Eliminati sase invadatori sau epuizati pachetul de Evenimente pentru a incheia sesiunea. Cand praful se aseaza, doar un singur erou va ramane victorios drept cel mai mare campion al taramului.

anatomia jocului
Complexitate2.4 / 5
Notă BGG7.1 / 10
Dependență de limbă
Text moderat — ajută o fișă de referință
Durată
30–90 min
Jucători
1–6
Vârstă recomandată
14+ ani
Clasament BGG
#5.924
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Draconis Invasion?
Niciun magazin nu urmărește momentan Draconis Invasion. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Draconis Invasion cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Draconis Invasion?
Draconis Invasion este un joc de tip card game, pentru 1–6 jucători, durează ~30–90 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Draconis Invasion — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Draconis Invasion?
Draconis Invasion se joacă în 1–6 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Draconis Invasion?
O partidă de Draconis Invasion durează aproximativ 30–90 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Draconis Invasion?
Draconis Invasion este recomandat de la 14 ani.
Q7Cât de complex este Draconis Invasion?
Draconis Invasion are o complexitate de 2.4 din 5 pe BoardGameGeek.

Momentan, niciun magazin monitorizat nu vinde Draconis Invasion nou.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii