Sari la conținut
howtoplay.ro
Dust Tactics

Dust Tactics

Dust Games · 2010
2–430 min0+ ani2.9/5 complexitate7.1 BGG#4.616 BGG1,4 KCopiiCupluriStrategie
răspuns scurt

Cum se joacă Dust Tactics?

Anul este 1947. Pretutindeni pe glob, trei superputeri majore lupta pentru a revendica controlul exclusiv asupra unei surse revolutionare de energie: Vk. Trupe de elita si roboti de lupta masivi poarta batalii violente pentru a stapani aceste rezerve energetice...

Pentru a găsi cel mai bun preț la Dust Tactics, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Indisponibil nou în magazine
Coperta Dust Tactics
artă oficială · Dust Games

Anul este 1947. Pretutindeni pe glob, trei superputeri majore lupta pentru a revendica controlul exclusiv asupra unei surse revolutionare de energie: Vk. Trupe de elita si roboti de lupta masivi poarta batalii violente pentru a stapani aceste rezerve energetice... Dust Tactics este un board game de miniatures tactic pentru 2-4 jucatori. Intr-o realitate alternativa a anilor 1940, tehnologia extraterestra alimenteaza masinarii gigantice de razboi, in timp ce fortele Axei si Aliatilor se infrunta pentru zacaminte rare ce pot decide inevitabil deznodamantul conflictului. Cu peste 30 de figurine detaliate, noua table de joc cu doua fete, 12 zaruri personalizate, carti de unitate, teren si decoruri din plastic, acest titlu ofera tot ce este necesar pentru a purta lupte in universul imersiv creat de Dust. Un cadru profund si captivant, ce prezinta ilustratii uimitoare realizate de Paolo Parente, va atrage participantii intr-o lume aflata intr-un razboi disperat, iar miniaturile contribuie la aceasta imersiune. Opt scenarii incluse si posibilitati de personalizare aproape nelimitate garanteaza sute de ore de rejucabilitate, in timp ce regulile scalabile ofera o experienta satisfacatoare pentru pasionatii de toate nivelurile. • Peste 30 de miniaturi extrem de detaliate • Noua table cu doua fete pentru a-ti configura propriul camp de lupta

anatomia jocului
Complexitate2.9 / 5
Notă BGG7.1 / 10
Atmosferă
CopiiCupluriStrategie
Dependență de limbă
Puțin text — ușor de memorat
🌐 joci fără engleză
Durată
30 min
Jucători
2–4
Vârstă recomandată
0+ ani
Clasament BGG
#4.616
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Dust Tactics?
Niciun magazin nu urmărește momentan Dust Tactics. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Dust Tactics cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Dust Tactics?
Dust Tactics este un joc de tip collectible components, pentru 2–4 jucători, durează ~30 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Dust Tactics — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Dust Tactics?
Dust Tactics se joacă în 2–4 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Dust Tactics?
O partidă de Dust Tactics durează aproximativ 30 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Dust Tactics?
Dust Tactics este recomandat de la 0 ani.
Q7Cât de complex este Dust Tactics?
Dust Tactics are o complexitate de 2.9 din 5 pe BoardGameGeek.

Momentan, niciun magazin monitorizat nu vinde Dust Tactics nou.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii