Fierce fight! Leningrad Blitzkrieg
Game Journal · 2013
1–2300 min12+ ani2.5/5 complexitate7.0 BGG50CupluriStrategie
⚡ răspuns scurt
Cum se joacă Fierce fight! Leningrad Blitzkrieg?
This is a fifth game of the Struggle of Army group Manstein series. The game starts June 22 and ends September 10 in 1941. The map covers from Konigsberg to Leningrad.
Pentru a găsi cel mai bun preț la Fierce fight! Leningrad Blitzkrieg, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.
%2Fpic4681383.jpg)
This is a fifth game of the Struggle of Army group Manstein series.
The game starts June 22 and ends September 10 in 1941. The map covers from Konigsberg to Leningrad. The game uses the same engine as its predecessor. Each player selects his chits each turn, then draw chits one by one and activate part of the force designated by the chit. The victory is measured by VPs and mainly got from the control of major city hexes.
🔬 anatomia jocului
Complexitate2.5 / 5
Notă BGG7.0 / 10
Atmosferă
CupluriStrategie
Dependență de limbă
Mult text — necesită traducere extinsă
Durată
300 min
Jucători
1–2
Vârstă recomandată
12+ ani
✨ din Trișache · verificate
Întrebări frecvente
Q1Cât costă Fierce fight! Leningrad Blitzkrieg?
Niciun magazin nu urmărește momentan Fierce fight! Leningrad Blitzkrieg. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Fierce fight! Leningrad Blitzkrieg cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Fierce fight! Leningrad Blitzkrieg?
Fierce fight! Leningrad Blitzkrieg este un joc de tip wargame, pentru 1–2 jucători, durează ~300 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Fierce fight! Leningrad Blitzkrieg — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Fierce fight! Leningrad Blitzkrieg?
Fierce fight! Leningrad Blitzkrieg se joacă în 1–2 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Fierce fight! Leningrad Blitzkrieg?
O partidă de Fierce fight! Leningrad Blitzkrieg durează aproximativ 300 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Fierce fight! Leningrad Blitzkrieg?
Fierce fight! Leningrad Blitzkrieg este recomandat de la 12 ani.
Q7Cât de complex este Fierce fight! Leningrad Blitzkrieg?
Fierce fight! Leningrad Blitzkrieg are o complexitate de 2.5 din 5 pe BoardGameGeek.
Mecanici & categorii