Flora, the Flower Game
(Public Domain) · 1830
230 min0+ aniCopiiCupluriStrategie
⚡ răspuns scurt
Cum se joacă Flora, the Flower Game?
Featured in the book Games We Play as an example of an early lithograph game published in Nuremberg, from the illustration it appears to be an early version of Tangoes, with red and blue geometric shapes that can be arranged to create "flowers.
Pentru a găsi cel mai bun preț la Flora, the Flower Game, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.
%2Fpic553977.jpg)
Featured in the book Games We Play as an example of an early lithograph game published in Nuremberg, from the illustration it appears to be an early version of Tangoes, with red and blue geometric shapes that can be arranged to create "flowers."
🔬 anatomia jocului
Atmosferă
CopiiCupluriStrategie
Durată
30 min
Jucători
2
Vârstă recomandată
0+ ani
✨ din Trișache · verificate
Întrebări frecvente
Q1Cât costă Flora, the Flower Game?
Niciun magazin nu urmărește momentan Flora, the Flower Game. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Flora, the Flower Game cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Flora, the Flower Game?
Flora, the Flower Game este un joc de tip abstract strategy, pentru 2 jucători, durează ~30 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Flora, the Flower Game — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Flora, the Flower Game?
Flora, the Flower Game se joacă în 2 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Flora, the Flower Game?
O partidă de Flora, the Flower Game durează aproximativ 30 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Flora, the Flower Game?
Flora, the Flower Game este recomandat de la 0 ani.
Mecanici & categorii