Sari la conținut
howtoplay.ro
Flotsam Fight

Flotsam Fight

Oink Games · 2018
2–630 min8+ ani1.2/5 complexitate6.5 BGG#6.138 BGG1,5 KPetrecereFamilie
răspuns scurt

Cum se joacă Flotsam Fight?

Un grup de exploratori a navigat în jurul lumii, acumulând o comoară imensă, însă în drum spre casă, aceștia sunt loviți de o furtună violentă! Nava și toate bogățiile se scufundă.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Flotsam Fight, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Indisponibil nou în magazine
Coperta Flotsam Fight
artă oficială · Oink Games

Un grup de exploratori a navigat în jurul lumii, acumulând o comoară imensă, însă în drum spre casă, aceștia sunt loviți de o furtună violentă! Nava și toate bogățiile se scufundă. Încercând să-și salveze prada, exploratorii încep să încarce febril barca de salvare. Poate vrei să salvezi totul, dar ceilalți vor încerca același lucru. Ce obiecte alegi să pui în barcă? Trebuie să îți planifici mișcările cu atenție! Unele cărți sunt mai ușor de încărcat decât altele în Flotsam Fight, așa că trebuie să stabilești care sunt acestea pentru a-ți învinge rivalii și a-ți salva comoara în acest board game de tip hand management.

anatomia jocului
Complexitate1.2 / 5
Notă BGG6.5 / 10
Atmosferă
PetrecereFamilie
Dependență de limbă
Fără text necesar în joc
🌐 joci fără engleză
Durată
30 min
Jucători
2–6
Vârstă recomandată
8+ ani
Clasament BGG
#6.138
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Flotsam Fight?
Niciun magazin nu urmărește momentan Flotsam Fight. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Flotsam Fight cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Flotsam Fight?
Flotsam Fight este un joc de tip card game, pentru 2–6 jucători, durează ~30 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Flotsam Fight — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Flotsam Fight?
Flotsam Fight se joacă în 2–6 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Flotsam Fight?
O partidă de Flotsam Fight durează aproximativ 30 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Flotsam Fight?
Flotsam Fight este recomandat de la 8 ani.
Q7Cât de complex este Flotsam Fight?
Flotsam Fight are o complexitate de 1.2 din 5 pe BoardGameGeek.

Momentan, niciun magazin monitorizat nu vinde Flotsam Fight nou.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii