Sari la conținut
howtoplay.ro
Formula Motor Racing

Formula Motor Racing

Egmont Polska · 1995
3–620 min8+ ani1.2/5 complexitate6.4 BGG#3.772 BGG2,4 KPetrecereFamilie
răspuns scurt

Cum se joacă Formula Motor Racing?

In acest light racing card game, jucatorii incearca sa isi manevreze echipa formata din 2 masini de curse catre podium printr-o serie de intreceri, folosind carti pentru a manipula ordinea vehiculelor in avantajul propriu.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Formula Motor Racing, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Indisponibil nou în magazine
Coperta Formula Motor Racing
artă oficială · Egmont Polska

In acest light racing card game, jucatorii incearca sa isi manevreze echipa formata din 2 masini de curse catre podium printr-o serie de intreceri, folosind carti pentru a manipula ordinea vehiculelor in avantajul propriu. Participantii pot avansa in clasament jucand carti care muta masinile in fata sau trag vehiculele adverse in spate. Cartile mai puternice pot necesita aruncarea unui zar, ceea ce poate aduce castiguri majore sau defectiuni catastrofale ale motorului, eliminand masinile din cursa pana la urmatoarea etapa. Partida este rapida si simpla, fiecare jucator efectuand o singura actiune pe tura, aplicand efectele acesteia si tragand o carte pentru a incheia runda. Fiecare cursa se termina dupa epuizarea pachetului de carti, cu o tura finala suplimentara. Punctele sunt acordate pentru pozitiile 1-6, iar un clasament general este actualizat constant. Pe masura ce jocul evolueaza, ierarhia se schimba permanent, iar in ultima cursa, pilotii vor sti exact ce au de facut pentru a acumula punctele necesare ocuparii primului loc in clasamentul final.

anatomia jocului
Complexitate1.2 / 5
Notă BGG6.4 / 10
Atmosferă
PetrecereFamilie
Dependență de limbă
Puțin text — ușor de memorat
🌐 joci fără engleză
Durată
20 min
Jucători
3–6
Vârstă recomandată
8+ ani
Clasament BGG
#3.772
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Formula Motor Racing?
Niciun magazin nu urmărește momentan Formula Motor Racing. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Formula Motor Racing cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Formula Motor Racing?
Formula Motor Racing este un joc de tip card game, pentru 3–6 jucători, durează ~20 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Formula Motor Racing — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Formula Motor Racing?
Formula Motor Racing se joacă în 3–6 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Formula Motor Racing?
O partidă de Formula Motor Racing durează aproximativ 20 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Formula Motor Racing?
Formula Motor Racing este recomandat de la 8 ani.
Q7Cât de complex este Formula Motor Racing?
Formula Motor Racing are o complexitate de 1.2 din 5 pe BoardGameGeek.

Momentan, niciun magazin monitorizat nu vinde Formula Motor Racing nou.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii