Sari la conținut
howtoplay.ro
Hitler's Fire Brigade

Hitler's Fire Brigade

Battlefront Miniatures Ltd · 2003
20 min12+ ani3.5/5 complexitate7.6 BGG30CupluriStrategie
răspuns scurt

Cum se joacă Hitler's Fire Brigade?

Hitler's Fire Brigade is a supplement to Flames of War: The World War II Miniatures Game, The World War II miniatures battle system. This book provides complete organization and equipment for German armored forces on the Eastern Front.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Hitler's Fire Brigade, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Coperta Hitler's Fire Brigade
artă oficială · Battlefront Miniatures Ltd

Hitler's Fire Brigade is a supplement to Flames of War: The World War II Miniatures Game, The World War II miniatures battle system. This book provides complete organization and equipment for German armored forces on the Eastern Front. This includes Panzerkompanies, Panzergrenadierkompanies, and variants for both reconnaissance and engineering companies.

New rules for Tiger heavy tanks, minefields, barbed wire, and fortifications are are all included. Also includes a comprehensive painting guide, color photos, historical commentary, a new mission, and a tactics guide.

anatomia jocului
Complexitate3.5 / 5
Notă BGG7.6 / 10
Atmosferă
CupluriStrategie
Durată
0 min
Jucători
2
Vârstă recomandată
12+ ani
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Hitler's Fire Brigade?
Niciun magazin nu urmărește momentan Hitler's Fire Brigade. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Hitler's Fire Brigade cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Hitler's Fire Brigade?
Hitler's Fire Brigade este un joc de tip miniatures, pentru 2 jucători, durează ~0 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Hitler's Fire Brigade — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Hitler's Fire Brigade?
Hitler's Fire Brigade se joacă în 2 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Hitler's Fire Brigade?
O partidă de Hitler's Fire Brigade durează aproximativ 0 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Hitler's Fire Brigade?
Hitler's Fire Brigade este recomandat de la 12 ani.
Q7Cât de complex este Hitler's Fire Brigade?
Hitler's Fire Brigade are o complexitate de 3.5 din 5 pe BoardGameGeek.
Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii

Jocuri cu mecanici similare

Cum calculăm?