In der Falle
Mattel, Inc. · 1987
2–430 min6+ ani1.3/5 complexitate4.1 BGG44Copii
⚡ răspuns scurt
Cum se joacă In der Falle?
In The Trap! - An early Kramer game, you must pass through the forest and avoid the pitfalls laid by the thieves. Play is by rolling dice numbered 0-3 with 2 special moves.
Pentru a găsi cel mai bun preț la In der Falle, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.
%2Fpic1289083.jpg)
In The Trap! - An early Kramer game, you must pass through the forest and avoid the pitfalls laid by the thieves. Play is by rolling dice numbered 0-3 with 2 special moves. The board includes a turntable which is rotated and if red spaces turn up, you're trapped. A childrens' game, with nearly enough to engage the adult player.
🔬 anatomia jocului
Complexitate1.3 / 5
Notă BGG4.1 / 10
Atmosferă
Copii
Durată
30 min
Jucători
2–4
Vârstă recomandată
6+ ani
✨ din Trișache · verificate
Întrebări frecvente
Q1Cât costă In der Falle?
Niciun magazin nu urmărește momentan In der Falle. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr In der Falle cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă In der Falle?
In der Falle este un joc de tip dice, pentru 2–4 jucători, durează ~30 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre In der Falle — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are In der Falle?
In der Falle se joacă în 2–4 jucători.
Q5Cât durează o partidă de In der Falle?
O partidă de In der Falle durează aproximativ 30 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă In der Falle?
In der Falle este recomandat de la 6 ani.
Q7Cât de complex este In der Falle?
In der Falle are o complexitate de 1.3 din 5 pe BoardGameGeek.
Mecanici & categorii