Sari la conținut
howtoplay.ro
John Silver

John Silver

eggertspiele · 2006
2–430 min10+ ani1.7/5 complexitate6.0 BGG#12.279 BGG508Familie
răspuns scurt

Cum se joacă John Silver?

Descrierea jocului din Spielbox: John Silver, un card game creat de Martin Schlegel. John Silver este un joc de tipul ah, am inteles - joci o carte si te intrebi cine va castiga runda.

Pentru a găsi cel mai bun preț la John Silver, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Indisponibil nou în magazine
Coperta John Silver
artă oficială · eggertspiele

Descrierea jocului din Spielbox: John Silver, un card game creat de Martin Schlegel. John Silver este un joc de tipul ah, am inteles - joci o carte si te intrebi cine va castiga runda. Iar cand aceasta este adjudecata, momentul este de obicei insotit de exclamatia ah, am inteles. Cand un rand de 4 carti este complet, cele doua manse vor fi distribuite castigatorilor: cartea cu valoarea cea mai mare pune mana pe a doua ca marime, iar cea mai mica pune mana pe a doua cea mai mica. Valoarea acestor seturi nu depinde de numarul lor, ci de monedele (puncte pozitive) sau hartile de comoara rupte (puncte negative) imprimate pe cartile de joc. In plus, exista mere pe unele carti care ofera puncte jucatorului asezat in stanga ta.

anatomia jocului
Complexitate1.7 / 5
Notă BGG6.0 / 10
Atmosferă
Familie
Dependență de limbă
Fără text necesar în joc
🌐 joci fără engleză
Durată
30 min
Jucători
2–4
Vârstă recomandată
10+ ani
Clasament BGG
#12.279
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă John Silver?
Niciun magazin nu urmărește momentan John Silver. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr John Silver cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă John Silver?
John Silver este un joc de tip card game, pentru 2–4 jucători, durează ~30 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre John Silver — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are John Silver?
John Silver se joacă în 2–4 jucători.
Q5Cât durează o partidă de John Silver?
O partidă de John Silver durează aproximativ 30 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă John Silver?
John Silver este recomandat de la 10 ani.
Q7Cât de complex este John Silver?
John Silver are o complexitate de 1.7 din 5 pe BoardGameGeek.

Momentan, niciun magazin monitorizat nu vinde John Silver nou.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii