Sari la conținut
howtoplay.ro
Judge for Yourself

Judge for Yourself

Pressman Toy Corp. · 1998
2–690 min12+ ani1.4/5 complexitate4.5 BGG#30.068 BGG245Petrecere
răspuns scurt

Cum se joacă Judge for Yourself?

Ai fost vreodata acuzat ca esti critic (de parca ar fi un lucru rau)? Ei bine, iata sansa ta sa stralucesti. In acest joc de societate bazat pe cazuri judiciare reale, participantii sunt pusi in postura de a decide singuri.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Judge for Yourself, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Indisponibil nou în magazine
Coperta Judge for Yourself
artă oficială · Pressman Toy Corp.

Ai fost vreodata acuzat ca esti critic (de parca ar fi un lucru rau)? Ei bine, iata sansa ta sa stralucesti. In acest joc de societate bazat pe cazuri judiciare reale, participantii sunt pusi in postura de a decide singuri. Cinci sute de carti descriu spetele, iar cu titluri precum Trespassing Hounds, Shocking News, Forced Nuptials si Quality Chicken, jucatorii vor fi cu siguranta intrigati. Titlul poate fi abordat de doi competitori sau doua echipe. Pentru a incepe, un grup arunca zarul. Un rezultat de 1, 2 sau 3 indica numarul de spatii de pe fisa de scor ce pot fi completate in cazul unui verdict corect. Dupa citirea cazului, acestia delibereaza, dezbat si in final hotarasc in favoarea sau impotriva reclamantului. O decizie justa avanseaza echipa pe tabla, in timp ce una eronata ii lasa pe loc. Primul grup care ajunge la linia de sosire castiga. Uneori, sa fii critic se simte bine. --Wendy Slotboom

anatomia jocului
Complexitate1.4 / 5
Notă BGG4.5 / 10
Atmosferă
Petrecere
Dependență de limbă
Nejucabil în altă limbă
Durată
90 min
Jucători
2–6
Vârstă recomandată
12+ ani
Clasament BGG
#30.068
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Judge for Yourself?
Niciun magazin nu urmărește momentan Judge for Yourself. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Judge for Yourself cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Judge for Yourself?
Judge for Yourself este un joc de tip trivia, pentru 2–6 jucători, durează ~90 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Judge for Yourself — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Judge for Yourself?
Judge for Yourself se joacă în 2–6 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Judge for Yourself?
O partidă de Judge for Yourself durează aproximativ 90 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Judge for Yourself?
Judge for Yourself este recomandat de la 12 ani.
Q7Cât de complex este Judge for Yourself?
Judge for Yourself are o complexitate de 1.4 din 5 pe BoardGameGeek.

Momentan, niciun magazin monitorizat nu vinde Judge for Yourself nou.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii