Sari la conținut
howtoplay.ro
Launch Pad

Launch Pad

Stratus Games · 2010
2–430–60 min10+ ani1.4/5 complexitate5.6 BGG#25.962 BGG445Familie
răspuns scurt

Cum se joacă Launch Pad?

Cursa spațială a început! Te lupți să construiești cele mai mari și mai puternice rachete pentru a le lansa în cosmos. Fiecare vehicul necesită metal, combustibil și expertiza necesară pentru decolare.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Launch Pad, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Coperta Launch Pad
artă oficială · Stratus Games

Cursa spațială a început! Te lupți să construiești cele mai mari și mai puternice rachete pentru a le lansa în cosmos. Fiecare vehicul necesită metal, combustibil și expertiza necesară pentru decolare. Pe măsură ce asamblezi rachetele, ferește-te de adversari, care sunt dornici să îți fure resursele și să îți saboteze munca; s-ar putea chiar să ai propriile trucuri pentru a le zădărnici progresul. Între timp, rampa de lansare este în plină construcție; imediat ce este gata, rachetele pregătite vor decola, lăsându-le pe celelalte în urmă! Ai ceea ce trebuie pentru a-ți face rachetele să zboare înainte de a fi prea târziu? Acest joc de societate îmbină elemente de hand management și area control.

anatomia jocului
Complexitate1.4 / 5
Notă BGG5.6 / 10
Atmosferă
Familie
Dependență de limbă
Puțin text — ușor de memorat
🌐 joci fără engleză
Durată
30–60 min
Jucători
2–4
Vârstă recomandată
10+ ani
Clasament BGG
#25.962
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Launch Pad?
Niciun magazin nu urmărește momentan Launch Pad. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Launch Pad cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Launch Pad?
Launch Pad este un joc de tip card game, pentru 2–4 jucători, durează ~30–60 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Launch Pad — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Launch Pad?
Launch Pad se joacă în 2–4 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Launch Pad?
O partidă de Launch Pad durează aproximativ 30–60 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Launch Pad?
Launch Pad este recomandat de la 10 ani.
Q7Cât de complex este Launch Pad?
Launch Pad are o complexitate de 1.4 din 5 pe BoardGameGeek.
Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii

Jocuri cu mecanici similare

Cum calculăm?