Sari la conținut
howtoplay.ro
Prețuri actualizate azi
Living Forest Duel

Living Forest Duel

Ludonaute · 2025
220 min10+ ani2.5/5 complexitate6.3 BGG#8.446 BGG844Cupluri
răspuns scurt

Cum se joacă Living Forest Duel?

Living Forest Duel sau cum sa experimentezi toate emotiile premiatului Living Forest intr-o confruntare tactica si tensionata pentru doi jucatori!

Pentru a găsi cel mai bun preț la Living Forest Duel, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

De la114 lei
Coperta Living Forest Duel
artă oficială · Ludonaute

Living Forest Duel sau cum sa experimentezi toate emotiile premiatului Living Forest intr-o confruntare tactica si tensionata pentru doi jucatori! REZUMAT: In Living Forest Duel, doi jucatori se infrunta in rolul spiritelor Verii si Iernii, fiecare straduindu-se sa salveze padurea sacra si sa fie recunoscut drept protectorul suprem. Desi scopurile sunt similare, doar un anotimp va revendica victoria. Obiectivul tau? Fii primul care indeplineste una dintre cele patru conditii de castig: planteaza un dreptunghi de 3x3 din carti Guardian Tree in padurea ta, ai doar carti din anotimpul tau pe linia de recrutare, colecteaza 8 jetoane Fire sau muta creatura Onibi in partea adversarului odata ce cartea Onibi este in posesia acestuia. Jocul se desfasoara in ture alternative. In fiecare tura, alege una dintre urmatoarele optiuni: trage 1 carte guardian animal din teancul comun si adaug-o pe linia de ajutor comuna sau foloseste 1 jeton de actiune pe 1 carte guardian animal din linia de ajutor comuna. Trage o carte guardian animal: trage o carte din teancul comun si plaseaz-o cu fata in sus pe una dintre cele trei linii de ajutor: linia de ajutor comuna daca este un animal neutru sau linia ta de ajutor daca este un animal al anotimpului tau.

anatomia jocului
Complexitate2.5 / 5
Notă BGG6.3 / 10
Atmosferă
Cupluri
Dependență de limbă
Fără text necesar în joc
🌐 joci fără engleză
Durată
20 min
Jucători
2
Vârstă recomandată
10+ ani
Clasament BGG
#8.446
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Living Forest Duel?
Living Forest Duel costă aproximativ 114 lei în România.
Q2De unde cumpăr Living Forest Duel cel mai ieftin?
Cel mai mic preț pentru Living Forest Duel acum este 114 lei la Regatul Jocurilor. Tab-ul Prețuri listează toate magazinele care îl urmăresc.
Q3Cum se joacă Living Forest Duel?
Living Forest Duel este un joc de tip ancient, pentru 2 jucători, durează ~20 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Living Forest Duel — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Living Forest Duel?
Living Forest Duel se joacă în 2 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Living Forest Duel?
O partidă de Living Forest Duel durează aproximativ 20 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Living Forest Duel?
Living Forest Duel este recomandat de la 10 ani.
Q7Cât de complex este Living Forest Duel?
Living Forest Duel are o complexitate de 2.5 din 5 pe BoardGameGeek.
1 magazin

Toate prețurile

1 magazin · sortat după prețactualizat azi
Regatul JocurilorCEL MAI IEFTINENeasyboxCard cultural
Living Forest Duel (English Edition)
gratuit peste 149 lei
114 lei
linkuri afiliate · prețurile includ TVA · platformă independentă, fără sponsorizări ascunse
🚚 Transport gratuit peste 149 lei

Evoluția prețului

Vezi prețul pe ediție

Evoluția prețului în ultimele 90 de zile: minim 114 lei, maxim 114 lei, acum 114 lei.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii

Jocuri cu mecanici similare

Cum calculăm?