Sari la conținut
howtoplay.ro
Madstone Chronicles

Madstone Chronicles

Joe Magic Games, Inc. · 2016
2–460–90 min12+ ani2.0/5 complexitate6.5 BGG26
răspuns scurt

Cum se joacă Madstone Chronicles?

Madstone Chronicles is game of army building and engine building. Each player starts with a commander of one faction; Elves, Humans, Vampires, and Goblins. Each faction has strengths and natural enemies.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Madstone Chronicles, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Coperta Madstone Chronicles
artă oficială · Joe Magic Games, Inc.

Madstone Chronicles is game of army building and engine building.

Each player starts with a commander of one faction; Elves, Humans, Vampires, and Goblins. Each faction has strengths and natural enemies. Players can recruit combatants from any faction, but some work together better than others. Players gain points from members of their armies, creatures and artifacts they've destroyed, and gold crystals. Players place cards into field of play to gain red crystals, they use those crystals for special effects and capturing and killing creatures. They can only attack another player's army when darkness falls. Every card is different and has special abilities.

So build the best army you can and fight for the most points! The game contains 68 cards, 4 commander cards, a game board, 20 poison tokens, 40 red clear plastic crystals, 20 yellow clear plastic tokens.

--description from the publisher:

anatomia jocului
Complexitate2.0 / 5
Notă BGG6.5 / 10
Durată
60–90 min
Jucători
2–4
Vârstă recomandată
12+ ani
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Madstone Chronicles?
Niciun magazin nu urmărește momentan Madstone Chronicles. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Madstone Chronicles cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Madstone Chronicles?
Madstone Chronicles este un joc de tip card game, pentru 2–4 jucători, durează ~60–90 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Madstone Chronicles — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Madstone Chronicles?
Madstone Chronicles se joacă în 2–4 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Madstone Chronicles?
O partidă de Madstone Chronicles durează aproximativ 60–90 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Madstone Chronicles?
Madstone Chronicles este recomandat de la 12 ani.
Q7Cât de complex este Madstone Chronicles?
Madstone Chronicles are o complexitate de 2.0 din 5 pe BoardGameGeek.
Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii

Jocuri cu mecanici similare

Cum calculăm?