Sari la conținut
howtoplay.ro
Magor the Magician

Magor the Magician

Ravensburger AG · 1993
2–410 min5+ ani2.0/5 complexitate4.1 BGG#29.484 BGG124CopiiCupluri
răspuns scurt

Cum se joacă Magor the Magician?

Recomandat pentru copii cu vârste între 5 și 10 ani. Fiecare jucător plasează simultan una dintre cele 8 tile-uri cu ingrediente pentru poțiuni pe tablă. Decideți dacă jucați un șarpe, un os, o ciupercă sau nedoritul tile cu păianjen.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Magor the Magician, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Indisponibil nou în magazine
Coperta Magor the Magician
artă oficială · Ravensburger AG

Recomandat pentru copii cu vârste între 5 și 10 ani. Fiecare jucător plasează simultan una dintre cele 8 tile-uri cu ingrediente pentru poțiuni pe tablă. Decideți dacă jucați un șarpe, un os, o ciupercă sau nedoritul tile cu păianjen. Apoi, figurina electronică Magor the Magician (necesită 2 baterii AAA) este mutată în jurul cazanului său. Acesta redă o melodie magică, iar pălăria sa conică de vrăjitor luminează intermitent. Dacă pălăria rămâne aprinsă după ce sunetele se opresc, el devine suspicios și verifică ingredientele tuturor. Dacă ați încercat să strecurați un păianjen în poțiune, sunteți prinși și trebuie să eliminați piesa. Dacă pălăria nu rămâne aprinsă, Magor are încredere în voi, nu verifică ingredientul, iar acesta rămâne pe tablă. Primul jucător care plasează toate cele opt ingrediente, inclusiv păianjenii, câștigă. Sunt posibile remize.

anatomia jocului
Complexitate2.0 / 5
Notă BGG4.1 / 10
Atmosferă
CopiiCupluri
Durată
10 min
Jucători
2–4
Vârstă recomandată
5+ ani
Clasament BGG
#29.484
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Magor the Magician?
Niciun magazin nu urmărește momentan Magor the Magician. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Magor the Magician cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Magor the Magician?
Magor the Magician este un joc de tip children's game, pentru 2–4 jucători, durează ~10 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Magor the Magician — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Magor the Magician?
Magor the Magician se joacă în 2–4 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Magor the Magician?
O partidă de Magor the Magician durează aproximativ 10 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Magor the Magician?
Magor the Magician este recomandat de la 5 ani.
Q7Cât de complex este Magor the Magician?
Magor the Magician are o complexitate de 2.0 din 5 pe BoardGameGeek.

Momentan, niciun magazin monitorizat nu vinde Magor the Magician nou.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii