Sari la conținut
howtoplay.ro
Make 'n' Break: Challenge

Make 'n' Break: Challenge

Ravensburger AG · 2009
2–430 min8+ ani1.3/5 complexitate6.2 BGG#19.361 BGG201CupluriFamilie
răspuns scurt

Cum se joacă Make 'n' Break: Challenge?

In acest joc de societate alert, jucatorii trebuie sa descopere si sa copieze planuri de constructie cu dificultati variate, fiecare ilustrand blocuri colorate intr-o aranjare specifica, mai rapid decat adversarul.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Make 'n' Break: Challenge, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Indisponibil nou în magazine
Coperta Make 'n' Break: Challenge
artă oficială · Ravensburger AG

In acest joc de societate alert, jucatorii trebuie sa descopere si sa copieze planuri de constructie cu dificultati variate, fiecare ilustrand blocuri colorate intr-o aranjare specifica, mai rapid decat adversarul. Ambii participanti construiesc simultan folosind propriul set de piese, dar dupa acelasi proiect. O diferenta fata de predecesorul sau este utilizarea unui cleste din lemn pentru manipularea elementelor colorate, integrand mecanici de dexterity.

anatomia jocului
Complexitate1.3 / 5
Notă BGG6.2 / 10
Atmosferă
CupluriFamilie
Durată
30 min
Jucători
2–4
Vârstă recomandată
8+ ani
Clasament BGG
#19.361
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Make 'n' Break: Challenge?
Niciun magazin nu urmărește momentan Make 'n' Break: Challenge. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Make 'n' Break: Challenge cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Make 'n' Break: Challenge?
Make 'n' Break: Challenge este un joc de tip action / dexterity, pentru 2–4 jucători, durează ~30 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Make 'n' Break: Challenge — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Make 'n' Break: Challenge?
Make 'n' Break: Challenge se joacă în 2–4 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Make 'n' Break: Challenge?
O partidă de Make 'n' Break: Challenge durează aproximativ 30 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Make 'n' Break: Challenge?
Make 'n' Break: Challenge este recomandat de la 8 ani.
Q7Cât de complex este Make 'n' Break: Challenge?
Make 'n' Break: Challenge are o complexitate de 1.3 din 5 pe BoardGameGeek.

Momentan, niciun magazin monitorizat nu vinde Make 'n' Break: Challenge nou.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii