Sari la conținut
howtoplay.ro
Minsk '41

Minsk '41

Epoch · 1981
2180 min2.0/5 complexitate6.3 BGG63CopiiCupluriStrategie
răspuns scurt

Cum se joacă Minsk '41?

Operation Barbarossa is an Operational level Japanese board-wargame covering the first months of the German World War II "Operation Barbarossa". Division level with single step units - Russian units are back printed with an untried side similar to system pioneered in SPI's Panzergruppe Guderian.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Minsk '41, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Coperta Minsk '41
artă oficială · Epoch

Operation Barbarossa is an Operational level Japanese board-wargame covering the first months of the German World War II "Operation Barbarossa".

Division level with single step units - Russian units are back printed with an untried side similar to system pioneered in SPI's Panzergruppe Guderian. CRT uses an AE-AR-C-EX-DR-DE range of results.

First and second edition: 105 combat units, 3 marker counters, 1 17" x 34" map. Rules are 8 pages in Japanese with designer's notes and examples.

Originally designed by Rec Co. and published by Epoch. Reprinted by Kokusai-Tsushin in Command Magazine Japan #57, along with 1942. Latest edition (3rd edition in Japan Wargame Classics) includes a bonus game Riga '41. Both games can be connected.

anatomia jocului
Complexitate2.0 / 5
Notă BGG6.3 / 10
Atmosferă
CopiiCupluriStrategie
Dependență de limbă
Text moderat — ajută o fișă de referință
Durată
180 min
Jucători
2
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Minsk '41?
Niciun magazin nu urmărește momentan Minsk '41. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Minsk '41 cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Minsk '41?
Minsk '41 este un joc de tip wargame, pentru 2 jucători, durează ~180 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Minsk '41 — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Minsk '41?
Minsk '41 se joacă în 2 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Minsk '41?
O partidă de Minsk '41 durează aproximativ 180 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6Cât de complex este Minsk '41?
Minsk '41 are o complexitate de 2.0 din 5 pe BoardGameGeek.
Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii

Jocuri cu mecanici similare

Cum calculăm?