Sari la conținut
howtoplay.ro
Prețuri actualizate azi
Movies Trivia Game

Movies Trivia Game

Outset Media · 2013
2–9930–120 min12+ ani1.0/5 complexitate5.5 BGG#26.219 BGG265Petrecere
răspuns scurt

Cum se joacă Movies Trivia Game?

Mecanica de joc este simplă: fii primul care răspunde corect la două întrebări din fiecare dintre cele 4 categorii și câștigi. Poate nu ai un premiu Oscar pentru cel mai bun actor, dar poți obține titlul de Movie Buff Bragger când îți învingi prietenii și familia la o seară de trivia despre filme!

Pentru a găsi cel mai bun preț la Movies Trivia Game, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

De la35 lei
Coperta Movies Trivia Game
artă oficială · Outset Media

Mecanica de joc este simplă: fii primul care răspunde corect la două întrebări din fiecare dintre cele 4 categorii și câștigi. Poate nu ai un premiu Oscar pentru cel mai bun actor, dar poți obține titlul de Movie Buff Bragger când îți învingi prietenii și familia la o seară de trivia despre filme! Cei dragi vor încerca să te distragă cu floricele, băuturi acidulate și dulciuri, dar tu rămâi fidel cunoștințelor tale cinematografice! Iar când ai nevoie de o pauză, ridică-te și spune: I LL BE BACK!. Vor tremura când vei ieși din cameră. Desfășurarea jocului este următoarea: ia o foaie de hârtie și notează numele tuturor. Un jucător alege o categorie, iar persoana din stânga citește întrebarea de pe card; dacă răspunzi corect, primești un punct în acea categorie. Jocul continuă în sensul acelor de ceasornic, iar partida se încheie când un participant a răspuns corect la două întrebări din fiecare categorie.

anatomia jocului
Complexitate1.0 / 5
Notă BGG5.5 / 10
Atmosferă
Petrecere
Dependență de limbă
Mult text — necesită traducere extinsă
Durată
30–120 min
Jucători
2–99
Vârstă recomandată
12+ ani
Clasament BGG
#26.219
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Movies Trivia Game?
Movies Trivia Game costă aproximativ 35 lei în România.
Q2De unde cumpăr Movies Trivia Game cel mai ieftin?
Cel mai mic preț pentru Movies Trivia Game acum este 35 lei la ozone.ro. Tab-ul Prețuri listează toate magazinele care îl urmăresc.
Q3Cum se joacă Movies Trivia Game?
Movies Trivia Game este un joc de tip party game, pentru 2–99 jucători, durează ~30–120 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Movies Trivia Game — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Movies Trivia Game?
Movies Trivia Game se joacă în 2–99 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Movies Trivia Game?
O partidă de Movies Trivia Game durează aproximativ 30–120 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Movies Trivia Game?
Movies Trivia Game este recomandat de la 12 ani.
Q7Cât de complex este Movies Trivia Game?
Movies Trivia Game are o complexitate de 1.0 din 5 pe BoardGameGeek.
1 magazin

Toate prețurile

1 magazin · sortat după prețactualizat azi
ozone.roCEL MAI IEFTINafiliateasyboxFANbox
Joc de societate Movies Trivia Game - Party
gratuit peste 170 lei
35 lei
ozone.roVERIFICAT ACUM 30 DE ZILEafiliateasyboxFANbox
Joc de societate Movies Trivia Game - Party
41 lei
Cumpărăstoc epuizat
linkuri afiliate · prețurile includ TVA · platformă independentă, fără sponsorizări ascunse
🚚 Transport gratuit peste 170 lei

Evoluția prețului

Evoluția prețului în ultimele 90 de zile: minim 27 lei, maxim 58 lei, acum 35 lei.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii

Jocuri cu mecanici similare

Cum calculăm?