Sari la conținut
howtoplay.ro
O Vale dos Monstros

O Vale dos Monstros

Galápagos Jogos · 2011
2–560 min14+ ani1.9/5 complexitate6.7 BGG#12.156 BGG239
⚡ răspuns scurt

Cum se joacă O Vale dos Monstros?

În O Vale dos Monstros (Valea Monștrilor), jucătorii se întrec pentru a vedea care creatură este cea mai înfricoșătoare!

Pentru a găsi cel mai bun preț la O Vale dos Monstros, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Indisponibil nou în magazine
Coperta O Vale dos Monstros
artă oficială · Galápagos Jogos

În O Vale dos Monstros (Valea Monștrilor), jucătorii se întrec pentru a vedea care creatură este cea mai înfricoșătoare! Participanții pot alege între vampiri, vârcolaci, fantome, vrăjitoare, schelete și mumii, fiecare având abilități distincte, dar același scop: sperierea vizitatorilor (copii, bărbați și femei) din zona de camping și preluarea controlului asupra corturilor. În fiecare tură, jucătorii efectuează trei acțiuni, precum deplasarea pe până la trei spații pe tabla hexagonală, sperierea unui vizitator, capturarea acestuia și transformarea în monstru, ocuparea unui cort sau chiar atacarea altor creaturi! Jucătorii primesc puncte pentru controlul corturilor, sperierea vizitatorilor și deținerea unui număr mare de monștri. Câștigă cel care adună cele mai multe puncte. O Vale dos Monstros include două variante pentru experți, precum și diferite configurații de camping.

anatomia jocului
Complexitate1.9 / 5
Notă BGG6.7 / 10
Dependență de limbă
Fără text necesar în joc
🌐 joci fără engleză
Durată
60 min
Jucători
2–5
Vârstă recomandată
14+ ani
Clasament BGG
#12.156
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă O Vale dos Monstros?
Niciun magazin nu urmărește momentan O Vale dos Monstros. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr O Vale dos Monstros cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă O Vale dos Monstros?
O Vale dos Monstros este un joc de tip horror, pentru 2–5 jucători, durează ~60 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre O Vale dos Monstros — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are O Vale dos Monstros?
O Vale dos Monstros se joacă în 2–5 jucători.
Q5Cât durează o partidă de O Vale dos Monstros?
O partidă de O Vale dos Monstros durează aproximativ 60 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă O Vale dos Monstros?
O Vale dos Monstros este recomandat de la 14 ani.
Q7Cât de complex este O Vale dos Monstros?
O Vale dos Monstros are o complexitate de 1.9 din 5 pe BoardGameGeek.

Momentan, niciun magazin monitorizat nu vinde O Vale dos Monstros nou.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii