Sari la conținut
howtoplay.ro
Prețuri actualizate azi
Pappy Winchester

Pappy Winchester

Blue Orange (EU) · 2019
3–540 min8+ ani1.6/5 complexitate6.7 BGG#8.581 BGG688Familie
răspuns scurt

Cum se joacă Pappy Winchester?

Pappy Winchester a dat ortul popii! Saracul, a fost regele escrocilor si toata lumea stie ca era putred de bogat! Ultima sa dorinta a fost ca urmasii sa ii imparta averea si parcelele de teren, cel mai bogat devenind noul cap al familiei.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Pappy Winchester, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

De la124 lei
Coperta Pappy Winchester
artă oficială · Blue Orange (EU)

Pappy Winchester a dat ortul popii! Saracul, a fost regele escrocilor si toata lumea stie ca era putred de bogat! Ultima sa dorinta a fost ca urmasii sa ii imparta averea si parcelele de teren, cel mai bogat devenind noul cap al familiei. Pana la urma, pentru el cel mai important era ca banii sa ramana in familie! Pappy s-a gandit la toate si a lasat o schita a bunurilor sale. In Pappy Winchester, tu si ceilalti mostenitori sunteti adunati in jurul acestei harti pentru a imparti posesiunile lui Pappy... Tabla de joc prezinta 19 parcele de teren, impartite in sapte zone desertice, sase de preerie si sase de padure, cu linii de cale ferata si un rau care traverseaza pamantul, plus un saloon izolat. Pentru setup, ofera fiecarui jucator 8.000 de dolari si doua carti de obiectiv secret, apoi plaseaza un jeton bonus cu fata in jos pe fiecare parcela. In timpul unei ture, jucatorul activ trage un jeton de parcela la intamplare, apoi participantii organizeaza o licitatie pentru acel teren, castigatorul marcandu-l cu unul dintre marcajele sale, dezvaluind apoi jetonul bonus si aplicandu-i efectele. Acest jeton ti-ar putea permite sa consulti cartile de mina sau ferma cu fata in jos pentru a determina valoarea

anatomia jocului
Complexitate1.6 / 5
Notă BGG6.7 / 10
Atmosferă
Familie
Dependență de limbă
Fără text necesar în joc
🌐 joci fără engleză
Durată
40 min
Jucători
3–5
Vârstă recomandată
8+ ani
Clasament BGG
#8.581
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Pappy Winchester?
Pappy Winchester costă aproximativ 124 lei în România.
Q2De unde cumpăr Pappy Winchester cel mai ieftin?
Cel mai mic preț pentru Pappy Winchester acum este 124 lei la Regatul Jocurilor. Tab-ul Prețuri listează toate magazinele care îl urmăresc.
Q3Cum se joacă Pappy Winchester?
Pappy Winchester este un joc de tip american west, pentru 3–5 jucători, durează ~40 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Pappy Winchester — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Pappy Winchester?
Pappy Winchester se joacă în 3–5 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Pappy Winchester?
O partidă de Pappy Winchester durează aproximativ 40 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Pappy Winchester?
Pappy Winchester este recomandat de la 8 ani.
Q7Cât de complex este Pappy Winchester?
Pappy Winchester are o complexitate de 1.6 din 5 pe BoardGameGeek.
2 magazine

Toate prețurile

2 magazine · sortat după prețactualizat azi
Regatul JocurilorCEL MAI IEFTINeasyboxCard cultural
Pappy Winchester
gratuit peste 149 lei
124 lei
libris.ro Card cultural
Joc: Pappy Winchester
118 lei
Cumpărăstoc epuizat
linkuri afiliate · prețurile includ TVA · platformă independentă, fără sponsorizări ascunse
La mâna a doua · de la 65 lei · 1 anunț
🚚 Transport gratuit peste 149 lei

Evoluția prețului

Evoluția prețului în ultimele 90 de zile: minim 1 lei, maxim 124 lei, acum 65 lei.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii

Jocuri cu mecanici similare

Cum calculăm?