Sari la conținut
howtoplay.ro
Point Of Law

Point Of Law

3M · 1972
1–1260 min10+ ani1.5/5 complexitate4.9 BGG#30.240 BGG641PetrecereFamilie
răspuns scurt

Cum se joacă Point Of Law?

Parte din 3M Bookshelf Series, achiziționată ulterior de Avalon Hill. De pe cutie: POINT OF LAW este un joc de societate captivant pentru toți participanții. Tu ești judecătorul și juriul!

Pentru a găsi cel mai bun preț la Point Of Law, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Indisponibil nou în magazine
Coperta Point Of Law
artă oficială · 3M

Parte din 3M Bookshelf Series, achiziționată ulterior de Avalon Hill. De pe cutie: POINT OF LAW este un joc de societate captivant pentru toți participanții. Tu ești judecătorul și juriul! Decizi care argument este cel mai convingător. Multe discuții interesante -- și câte un hohot de râs -- au loc pe măsură ce jucătorii folosesc logica și intuiția pentru a ajunge la o hotărâre. Vor fi deciziile tale drepte? Vei declara 'Feral Financier' o pacoste publică? Cum vei judeca în cazul IRS împotriva 'Self-Rising Sinner'? Poate fi anulată 'Mixed-Up Marriage'? A fost 'Midnight Murder' într-adevăr o crimă? Oricâți jucători pot participa. Carcasa tip carte conține caietul cu 100 de drame judiciare și sentințe, fișe de decizie, tabelă de scor și marker.

anatomia jocului
Complexitate1.5 / 5
Notă BGG4.9 / 10
Atmosferă
PetrecereFamilie
Durată
60 min
Jucători
1–12
Vârstă recomandată
10+ ani
Clasament BGG
#30.240
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Point Of Law?
Niciun magazin nu urmărește momentan Point Of Law. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Point Of Law cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Point Of Law?
Point Of Law este un joc de tip educational, pentru 1–12 jucători, durează ~60 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Point Of Law — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Point Of Law?
Point Of Law se joacă în 1–12 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Point Of Law?
O partidă de Point Of Law durează aproximativ 60 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Point Of Law?
Point Of Law este recomandat de la 10 ani.
Q7Cât de complex este Point Of Law?
Point Of Law are o complexitate de 1.5 din 5 pe BoardGameGeek.

Momentan, niciun magazin monitorizat nu vinde Point Of Law nou.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii