Sari la conținut
howtoplay.ro
Puzzle Strike

Puzzle Strike

Pegasus Spiele · 2010
2–420 min8+ ani2.3/5 complexitate6.6 BGG#3.195 BGG2,1 KCupluri
răspuns scurt

Cum se joacă Puzzle Strike?

Puzzle Strike: Bag of Chips este tot ce ti-ai putea dori si chiar mai mult! Puzzle Strike este un card game jucat cu jetoane din carton in loc de carti, care simuleaza un puzzle video game numit Puzzle Fighter, ce la randul sau imita jocul de lupte Street Fighter, emulat in cadrul acestuia.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Puzzle Strike, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Indisponibil nou în magazine

Watch It Played · Puzzle Strike II - How To Play

Puzzle Strike II - How To Play

Puzzle Strike II - How To Play

Watch It Played· 34 min· publicat 4 oct. 2022Comunitate

Puzzle Strike: Bag of Chips este tot ce ti-ai putea dori si chiar mai mult! Puzzle Strike este un card game jucat cu jetoane din carton in loc de carti, care simuleaza un puzzle video game numit Puzzle Fighter, ce la randul sau imita jocul de lupte Street Fighter, emulat in cadrul acestuia. Daca nu intelegi nimic din toate acestea, e in regula! Acest titlu este un joc complet, oferind distractia unui customizable card game fara schema de marketing prin care ti se vand parti din joc in pachete aleatorii. Iti construiesti propriul deck building in timp ce joci. Fiecare partida este diferita deoarece banca incepe cu un set variat de piese. De asemenea, exista 10 personaje din care poti alege, fiecare cu un stil de joc distinct. Combinand toate acestea, rezulta peste 411 milioane de conditii initiale intr-o sesiune cu 4 jucatori. Un comeback mechanic integrat inseamna ca, atunci cand esti pe punctul de a pierde, poti executa combo-uri chiar mai impresionante decat de obicei. Amestecarea cartilor dureaza prea mult si este plictisitoare, asa ca in Puzzle Strike doar pui jetoanele intr-un saculet si le scuturi pentru a le amesteca! In plus, este foarte stilat sa joci cu jetoane. Joaca-l pe iahtul tau, impresioneaza-ti partenerii si asa mai departe. Desi jocul este distractiv chiar daca

anatomia jocului
Complexitate2.3 / 5
Notă BGG6.6 / 10
Atmosferă
Cupluri
Dependență de limbă
Mult text — necesită traducere extinsă
Durată
20 min
Jucători
2–4
Vârstă recomandată
8+ ani
Clasament BGG
#3.195
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Puzzle Strike?
Niciun magazin nu urmărește momentan Puzzle Strike. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Puzzle Strike cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Puzzle Strike?
Puzzle Strike este un joc de tip card game, pentru 2–4 jucători, durează ~20 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Puzzle Strike — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Puzzle Strike?
Puzzle Strike se joacă în 2–4 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Puzzle Strike?
O partidă de Puzzle Strike durează aproximativ 20 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Puzzle Strike?
Puzzle Strike este recomandat de la 8 ani.
Q7Cât de complex este Puzzle Strike?
Puzzle Strike are o complexitate de 2.3 din 5 pe BoardGameGeek.

Momentan, niciun magazin monitorizat nu vinde Puzzle Strike nou.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii