Sari la conținut
howtoplay.ro
Prețuri actualizate azi
Robin Hood and the Merry Men

Robin Hood and the Merry Men

Final Frontier Games · 2018
1–560–90 min13+ ani3.6/5 complexitate6.7 BGG#3.357 BGG4,7 KCooperativStrategie
răspuns scurt

Cum se joacă Robin Hood and the Merry Men?

Nottingham 1100 d.Hr.: Adevăratul rege este plecat în Țara Sfântă, iar orașul se află sub stăpânirea tiranului Prințul Ioan. Acesta a forțat căsătoria cu Maid Marian, închizând-o în castel împotriva voinței sale.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Robin Hood and the Merry Men, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

De la229 lei
Preț minim istoric-6% vs media 90z
Coperta Robin Hood and the Merry Men
artă oficială · Final Frontier Games

Nottingham 1100 d.Hr.: Adevăratul rege este plecat în Țara Sfântă, iar orașul se află sub stăpânirea tiranului Prințul Ioan. Acesta a forțat căsătoria cu Maid Marian, închizând-o în castel împotriva voinței sale. Tânăra prințesă trimite veste despre captivitatea ei legendarului haiduc și iubirii sale, Robin Hood. El jură să o salveze cu ajutorul oamenilor săi veseli, suflete credincioase gata să-l urmeze oriunde! Totuși, Robin vede îndoială în ochii lor. Little John, Will Scarlet și ceilalți consideră misiunea prea periculoasă, putând arunca Nottingham-ul în haos. Împărțit între dragostea pentru prințesă și oraș, Robin concepe un plan pentru a le salva pe amândouă! El propune o provocare, punând pariu că nimeni nu poate proteja orașul mai bine decât el. Dacă cineva îl depășește, îi va oferi mantia de lider. Ei acceptă pariul și promit să o salveze pe Maid Marian, indiferent de rezultat. Misiunea lor va necesita curaj, viclenie și toată inteligența de care dau dovadă! Va deveni unul dintre oameni noul erou al orașului sau Robin își va confirma propria legendă? Robin Hood and the Merry Men este un board game semi-cooperative, dar extrem de competitive.

anatomia jocului
Complexitate3.6 / 5
Notă BGG6.7 / 10
Atmosferă
CooperativStrategie
Dependență de limbă
Fără text necesar în joc
🌐 joci fără engleză
Durată
60–90 min
Jucători
1–5
Vârstă recomandată
13+ ani
Clasament BGG
#3.357
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Robin Hood and the Merry Men?
Robin Hood and the Merry Men costă aproximativ 229 lei în România.
Q2De unde cumpăr Robin Hood and the Merry Men cel mai ieftin?
Cel mai mic preț pentru Robin Hood and the Merry Men acum este 229 lei la LexShop. Tab-ul Prețuri listează toate magazinele care îl urmăresc.
Q3Cum se joacă Robin Hood and the Merry Men?
Robin Hood and the Merry Men este un joc de tip dice, pentru 1–5 jucători, durează ~60–90 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Robin Hood and the Merry Men — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Robin Hood and the Merry Men?
Robin Hood and the Merry Men se joacă în 1–5 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Robin Hood and the Merry Men?
O partidă de Robin Hood and the Merry Men durează aproximativ 60–90 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Robin Hood and the Merry Men?
Robin Hood and the Merry Men este recomandat de la 13 ani.
Q7Cât de complex este Robin Hood and the Merry Men?
Robin Hood and the Merry Men are o complexitate de 3.6 din 5 pe BoardGameGeek.
2 magazine

Toate prețurile

Preț minim istoric-6% vs media 90zCum calculăm?
2 magazine · sortat după prețactualizat azi
LexShopCEL MAI IEFTINeasyboxFANbox
Robin Hood and the Merry Men
gratuit peste 250 lei
229 lei
Regatul JocurilorKickstartereasyboxCard cultural
Robin Hood and the Merry Men (Kickstarter Standard Edition)
279 lei
Cumpărăstoc epuizat
linkuri afiliate · prețurile includ TVA · platformă independentă, fără sponsorizări ascunse
La mâna a doua · de la 150 lei · 4 anunțuri
🚚 Transport gratuit peste 250 lei

Evoluția prețului

Vezi prețul pe ediție

Evoluția prețului în ultimele 90 de zile: minim 119 lei, maxim 339 lei, acum 150 lei.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii

Jocuri cu mecanici similare

Cum calculăm?