Sari la conținut
howtoplay.ro
Roll & Raid

Roll & Raid

Perro Loko Games · 2020
1–630–60 min8+ ani2.6/5 complexitate7.3 BGG#6.986 BGG642
răspuns scurt

Cum se joacă Roll & Raid?

Roll & Raid se bazează pe gestionarea resurselor cu un stil eurogame, unde participanții își execută acțiunile simultan, oferind mult dinamism partidei. Titlul include o componentă de interacțiune originală care garantează distracția.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Roll & Raid, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Indisponibil nou în magazine
Coperta Roll & Raid
artă oficială · Perro Loko Games

Roll & Raid se bazează pe gestionarea resurselor cu un stil eurogame, unde participanții își execută acțiunile simultan, oferind mult dinamism partidei. Titlul include o componentă de interacțiune originală care garantează distracția. În acest joc de societate, fiecare jucător conduce un clan viking, producând nave și arme pentru a ataca orașe. Nu ezitați să distrugeți rivalii care vă încurcă planurile, deoarece doar prin luptă atingeți gloria și prin moarte ajungeți în Valhalla! —descriere de la publisher

anatomia jocului
Complexitate2.6 / 5
Notă BGG7.3 / 10
Dependență de limbă
Fără text necesar în joc
🌐 joci fără engleză
Durată
30–60 min
Jucători
1–6
Vârstă recomandată
8+ ani
Clasament BGG
#6.986
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Roll & Raid?
Niciun magazin nu urmărește momentan Roll & Raid. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Roll & Raid cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Roll & Raid?
Roll & Raid este un joc de tip bluffing, pentru 1–6 jucători, durează ~30–60 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Roll & Raid — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Roll & Raid?
Roll & Raid se joacă în 1–6 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Roll & Raid?
O partidă de Roll & Raid durează aproximativ 30–60 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Roll & Raid?
Roll & Raid este recomandat de la 8 ani.
Q7Cât de complex este Roll & Raid?
Roll & Raid are o complexitate de 2.6 din 5 pe BoardGameGeek.

Momentan, niciun magazin monitorizat nu vinde Roll & Raid nou.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii