Sari la conținut
howtoplay.ro
Schloss Schlotterstein

Schloss Schlotterstein

HABA · 2003
1–620 min5+ ani1.1/5 complexitate6.0 BGG#18.177 BGG418CopiiPetrecere
răspuns scurt

Cum se joacă Schloss Schlotterstein?

Este mare agitație la Shiver-stone Castle! Pe ordinea de zi de astăzi se află examenul de bântuire. Doar tu poți ajuta fantoma să devină cel mai bun spirit din clasă.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Schloss Schlotterstein, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Indisponibil nou în magazine
Coperta Schloss Schlotterstein
artă oficială · HABA

Este mare agitație la Shiver-stone Castle! Pe ordinea de zi de astăzi se află examenul de bântuire. Doar tu poți ajuta fantoma să devină cel mai bun spirit din clasă. Folosind bagheta magică, o ghidezi prin castel pentru a speria locuitorii. Sau poți participa la Spook Olympics pentru a-ți demonstra abilitățile în probele de Spooks slalom sau Haunting one by one. O colecție de jocuri cu magneți și diverse games of skill pentru 1 - 6 jucători cu vârste între 5 și 99 de ani. Include numeroase variante și competiția Spook Olympics.

anatomia jocului
Complexitate1.1 / 5
Notă BGG6.0 / 10
Atmosferă
CopiiPetrecere
Dependență de limbă
Fără text necesar în joc
🌐 joci fără engleză
Durată
20 min
Jucători
1–6
Vârstă recomandată
5+ ani
Clasament BGG
#18.177
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Schloss Schlotterstein?
Niciun magazin nu urmărește momentan Schloss Schlotterstein. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Schloss Schlotterstein cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Schloss Schlotterstein?
Schloss Schlotterstein este un joc de tip action / dexterity, pentru 1–6 jucători, durează ~20 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Schloss Schlotterstein — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Schloss Schlotterstein?
Schloss Schlotterstein se joacă în 1–6 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Schloss Schlotterstein?
O partidă de Schloss Schlotterstein durează aproximativ 20 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Schloss Schlotterstein?
Schloss Schlotterstein este recomandat de la 5 ani.
Q7Cât de complex este Schloss Schlotterstein?
Schloss Schlotterstein are o complexitate de 1.1 din 5 pe BoardGameGeek.

Momentan, niciun magazin monitorizat nu vinde Schloss Schlotterstein nou.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii