Sari la conținut
howtoplay.ro
Prețuri actualizate azi
Sluff Off!

Sluff Off!

AMIGO · 2003
3–530 min10+ ani1.9/5 complexitate6.9 BGG#2.033 BGG5,2 KFamilie
răspuns scurt

Cum se joacă Sluff Off!?

Modul de joc pentru Sluff Off! urmeaza formula standard de trick-taking: cartile sunt numerotate de la 1 la 15 in cinci culori diferite, iar albastru este intotdeauna atu.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Sluff Off!, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Coperta Sluff Off!
artă oficială · AMIGO

Modul de joc pentru Sluff Off! urmeaza formula standard de trick-taking: cartile sunt numerotate de la 1 la 15 in cinci culori diferite, iar albastru este intotdeauna atu. Daca cineva incepe cu o culoare, trebuie sa urmezi seria daca poti; in caz contrar, poti arunca o carte sau poti plasa un atu. Este un joc de exact-bidding, dar iti prezici numarul de maini castigate luand jetoane colorate. Pentru fiecare runda castigata, returnezi un jeton. Daca iei o mana de o culoare pentru care nu aveai un jeton, trebuie sa iei unul negru (in valoare de -3 puncte). Daca ti-au ramas jetoane colorate la finalul rundei, acestea valoreaza -2 puncte. Daca ai jetoane albe (wildcards primite cand cineva iti ia un jeton colorat in timpul licitatiei), acestea valoreaza -4 puncte. Exista si rolul de Sluffer, al carui scop este sa paseze mainile nedorite altor jucatori. In loc sa liciteze, Sluffer-ul ia 4 jetoane negre, fiecare valorand -1 pentru el la sfarsitul mansei. Cand participantii castiga runde pe care nu le-au anticipat, ei primesc jetoane negre de la Sluffer. Daca acesta distribuie suficiente jetoane negre celorlalti, isi poate anula scorul pentru runda respectiva.

anatomia jocului
Complexitate1.9 / 5
Notă BGG6.9 / 10
Atmosferă
Familie
Dependență de limbă
Fără text necesar în joc
🌐 joci fără engleză
Durată
30 min
Jucători
3–5
Vârstă recomandată
10+ ani
Clasament BGG
#2.033
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Sluff Off!?
Niciun magazin nu urmărește momentan Sluff Off!. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Sluff Off! cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Sluff Off!?
Sluff Off! este un joc de tip card game, pentru 3–5 jucători, durează ~30 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Sluff Off! — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Sluff Off!?
Sluff Off! se joacă în 3–5 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Sluff Off!?
O partidă de Sluff Off! durează aproximativ 30 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Sluff Off!?
Sluff Off! este recomandat de la 10 ani.
Q7Cât de complex este Sluff Off!?
Sluff Off! are o complexitate de 1.9 din 5 pe BoardGameGeek.
1 magazin

Toate prețurile

1 magazin · sortat după prețactualizat azi
Regatul JocuriloreasyboxCard cultural
Wizard Extreme (DE)
39 lei
Cumpărăstoc epuizat
linkuri afiliate · prețurile includ TVA · platformă independentă, fără sponsorizări ascunse

Momentan indisponibil în toate magazinele

Evoluția prețului

Evoluția prețului în ultimele 90 de zile: minim 39 lei, maxim 39 lei, acum 39 lei.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii

Jocuri cu mecanici similare

Cum calculăm?