Sari la conținut
howtoplay.ro
Space Station

Space Station

FryxGames · 2011
2–660 min12+ ani2.2/5 complexitate6.5 BGG#8.941 BGG496
răspuns scurt

Cum se joacă Space Station?

In sfarsit, industria spatiala internationala incepe sa se dezvolte! Pentru a incuraja progresul, fondurile globale ofera premii companiilor remarcabile in diverse domenii.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Space Station, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Indisponibil nou în magazine
Coperta Space Station
artă oficială · FryxGames

In sfarsit, industria spatiala internationala incepe sa se dezvolte! Pentru a incuraja progresul, fondurile globale ofera premii companiilor remarcabile in diverse domenii. Tu controlezi una dintre aceste firme si doresti sa concurezi pentru cea mai mare, buna si frumoasa statie spatiala vazuta vreodata. Insa competitia este acerba... In Space Station incepi constructia cu o carte de modul central pe masa, apoi timp de sase ani (runde) o extinzi platind si plasand noi carti de module. In fiecare an incepi cu o mana de cinci carti, jetoane de echipaj si noi MegaCredits (bani), cantitatea fiind determinata de structura statiei tale. Folosesti banii in principal pentru a plati module noi, iar echipajul iti ofera efecte speciale pe multe dintre acestea. Pe parcursul anului, jucatorii efectueaza pe rand actiuni precum constructia, utilizarea actiunilor de modul, jucarea de carti de eveniment, repararea sau pasarea. Cand toata lumea paseaza, anul se incheie si se acorda puncte de victorie: exista sase tipuri (culori) de module si pentru fiecare, jucatorul cu cele mai multe primeste un punct. Jetoanele de echipaj sunt apoi resetate, iar jucatorul poate debarasa o carte.

anatomia jocului
Complexitate2.2 / 5
Notă BGG6.5 / 10
Dependență de limbă
Text moderat — ajută o fișă de referință
Durată
60 min
Jucători
2–6
Vârstă recomandată
12+ ani
Clasament BGG
#8.941
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Space Station?
Niciun magazin nu urmărește momentan Space Station. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Space Station cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Space Station?
Space Station este un joc de tip card game, pentru 2–6 jucători, durează ~60 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Space Station — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Space Station?
Space Station se joacă în 2–6 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Space Station?
O partidă de Space Station durează aproximativ 60 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Space Station?
Space Station este recomandat de la 12 ani.
Q7Cât de complex este Space Station?
Space Station are o complexitate de 2.2 din 5 pe BoardGameGeek.

Momentan, niciun magazin monitorizat nu vinde Space Station nou.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii