Star Fleet Battles: Module Y1 – The Early Years
Amarillo Design Bureau, Inc. · 2000Expansiune
2–120 min12+ ani3.8/5 complexitate7.6 BGG148Strategie
⚡ răspuns scurt
Cum se joacă Star Fleet Battles: Module Y1 – The Early Years?
Part of the Star Fleet Battles Captain's Edition line. From the back of the cover: The Wars that Shaped a Galaxy... come alive in Early Years, when alliances (and even Star Fleet) were yet to form.
Pentru a găsi cel mai bun preț la Star Fleet Battles: Module Y1 – The Early Years, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.
%2Fpic92275.jpg)
Part of the Star Fleet Battles Captain's Edition line.
From the back of the cover:
The Wars that Shaped a Galaxy... come alive in Early Years, when alliances (and even Star Fleet) were yet to form.
- Complete history of the Early Years, with maps showing changing borders.
- The Early Starships: More than 50 Early Years cruisers, tugs, destroyers, dreadnoughts, and frigates; the first ships built from scratch to use warp power.
- The Early Bases: 20 SSDs showing the outposts that established ten empires and the stardocks that build the first starships.
- Warp-converted Ironclads: 20 ships that made the conversion from sub-light engines and lasers to warp power and phasers.
- The Federation National Fleets: Rigellian, Andorian, Alpha-Centauran, Vulcan, and even Orion ships of the National Guards!
- Two new races: The Paravians (warrior birds descended from Gorns) and the Carnivons (vicious canines at war with the Kzintis and Lyrans) are introduced.
- Five new scenarios display the wars that began all wars.
🔬 anatomia jocului
Complexitate3.8 / 5
Notă BGG7.6 / 10
Atmosferă
Strategie
Durată
0 min
Jucători
2–12
Vârstă recomandată
12+ ani
✨ din Trișache · verificate
Întrebări frecvente
Q1Cât costă Star Fleet Battles: Module Y1 – The Early Years?
Niciun magazin nu urmărește momentan Star Fleet Battles: Module Y1 – The Early Years. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Star Fleet Battles: Module Y1 – The Early Years cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Star Fleet Battles: Module Y1 – The Early Years?
Star Fleet Battles: Module Y1 – The Early Years este un joc de tip expansion for base-game, pentru 2–12 jucători, durează ~0 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Star Fleet Battles: Module Y1 – The Early Years — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Star Fleet Battles: Module Y1 – The Early Years?
Star Fleet Battles: Module Y1 – The Early Years se joacă în 2–12 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Star Fleet Battles: Module Y1 – The Early Years?
O partidă de Star Fleet Battles: Module Y1 – The Early Years durează aproximativ 0 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Star Fleet Battles: Module Y1 – The Early Years?
Star Fleet Battles: Module Y1 – The Early Years este recomandat de la 12 ani.
Q7Cât de complex este Star Fleet Battles: Module Y1 – The Early Years?
Star Fleet Battles: Module Y1 – The Early Years are o complexitate de 3.8 din 5 pe BoardGameGeek.
Mecanici & categorii