Sari la conținut
howtoplay.ro
That's Not a Hat: Incognito

That's Not a Hat: Incognito

Ravensburger AG · 2025
3–815 min12+ ani1.5/5 complexitate6.8 BGG#12.446 BGG502Petrecere
răspuns scurt

Cum se joacă That's Not a Hat: Incognito?

That's Not a Hat: Incognito prezintă un gameplay similar cu That's Not a Hat, jucătorii trecând cărți în jurul mesei, dar acum trebuie să ții minte personalitățile și să reții cine este cine în fiecare moment.

Pentru a găsi cel mai bun preț la That's Not a Hat: Incognito, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Indisponibil nou în magazine
Coperta That's Not a Hat: Incognito
artă oficială · Ravensburger AG

That's Not a Hat: Incognito prezintă un gameplay similar cu That's Not a Hat, jucătorii trecând cărți în jurul mesei, dar acum trebuie să ții minte personalitățile și să reții cine este cine în fiecare moment. Fiecare carte prezintă o reprezentare abstractă a unei personalități: un con de trafic cu o coroană, cu barbă sau deghizat în animal. Cine primește cartea decide pe cine reprezintă, apoi cartea va fi pasată altora. Dacă nu ești sigur cine ești, minte convingător... sau anunță un personaj nou care combină criteriile mai multor cărți pentru a-ți confuza adversarii! Aceștia din urmă pot fie să te creadă și să accepte, fie să refuze spunând că minți despre personalitatea ta, cu riscul de a greși și de a fi penalizat. That's Not a Hat: Incognito include o variantă extremă precum și un nou simbol de direcție pe spatele unor cărți.

anatomia jocului
Complexitate1.5 / 5
Notă BGG6.8 / 10
Atmosferă
Petrecere
Dependență de limbă
Fără text necesar în joc
🌐 joci fără engleză
Durată
15 min
Jucători
3–8
Vârstă recomandată
12+ ani
Clasament BGG
#12.446
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă That's Not a Hat: Incognito?
Niciun magazin nu urmărește momentan That's Not a Hat: Incognito. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr That's Not a Hat: Incognito cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă That's Not a Hat: Incognito?
That's Not a Hat: Incognito este un joc de tip bluffing, pentru 3–8 jucători, durează ~15 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre That's Not a Hat: Incognito — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are That's Not a Hat: Incognito?
That's Not a Hat: Incognito se joacă în 3–8 jucători.
Q5Cât durează o partidă de That's Not a Hat: Incognito?
O partidă de That's Not a Hat: Incognito durează aproximativ 15 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă That's Not a Hat: Incognito?
That's Not a Hat: Incognito este recomandat de la 12 ani.
Q7Cât de complex este That's Not a Hat: Incognito?
That's Not a Hat: Incognito are o complexitate de 1.5 din 5 pe BoardGameGeek.

Momentan, niciun magazin monitorizat nu vinde That's Not a Hat: Incognito nou.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii