Sari la conținut
howtoplay.ro
The Fool's Journey

The Fool's Journey

Glittercats Fine Amusements · 2015
2–420–60 min7+ ani5
răspuns scurt

Cum se joacă The Fool's Journey?

The Fool's Journey is a tarot-based storytelling game, in which a "journey" of nine cards is constructed collaboratively by the players. Bidding (using the non-trump suits) allows players to compete for the prerogative of decisions about trump placement, and to be awarded dice.

Pentru a găsi cel mai bun preț la The Fool's Journey, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Coperta The Fool's Journey
artă oficială · Glittercats Fine Amusements

The Fool's Journey is a tarot-based storytelling game, in which a "journey" of nine cards is constructed collaboratively by the players. Bidding (using the non-trump suits) allows players to compete for the prerogative of decisions about trump placement, and to be awarded dice.

All players are encouraged to provide their own unique narrative interpretations of the journey at the end of the game. Dice won earlier in the game are rolled to determine priority for who gets to tell a story first.

The game requires a copy of the rules, a standard 78-card tarot deck, and "a large pool of six-sided dice (Generally a box of 36 will do)." Pencil and paper are also suggested.

anatomia jocului
Durată
20–60 min
Jucători
2–4
Vârstă recomandată
7+ ani
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă The Fool's Journey?
Niciun magazin nu urmărește momentan The Fool's Journey. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr The Fool's Journey cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă The Fool's Journey?
The Fool's Journey este un joc de tip card game, pentru 2–4 jucători, durează ~20–60 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre The Fool's Journey — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are The Fool's Journey?
The Fool's Journey se joacă în 2–4 jucători.
Q5Cât durează o partidă de The Fool's Journey?
O partidă de The Fool's Journey durează aproximativ 20–60 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă The Fool's Journey?
The Fool's Journey este recomandat de la 7 ani.
Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii

Jocuri cu mecanici similare

Cum calculăm?