Sari la conținut
howtoplay.ro
Prețuri actualizate azi
The Great Split

The Great Split

Horrible Guild · 2022
2–745 min8+ ani2.1/5 complexitate7.0 BGG#2.015 BGG3,6 KFamilie
răspuns scurt

Cum se joacă The Great Split?

In The Great Split, folosesti card drafting pentru a colecta bogatii precum pietre pretioase, aur, opere de arta si tomuri, adaugandu-le in colectia ta pentru a o face cea mai prestigioasa!

Pentru a găsi cel mai bun preț la The Great Split, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

De la199 lei· 3 magazine
Coperta The Great Split
artă oficială · Horrible Guild

In The Great Split, folosesti card drafting pentru a colecta bogatii precum pietre pretioase, aur, opere de arta si tomuri, adaugandu-le in colectia ta pentru a o face cea mai prestigioasa! Incepi fiecare runda impartind cartile in doua grupuri, apoi pasezi portofelul jucatorului din stanga — insa doar un set iti va fi returnat. Tu imparti, ei aleg! Nu te descuraja, deoarece in timp ce adversarul analizeaza oferta ta, primesti una similara de la cel din dreapta, asa ca alege cu intelepciune. Cand mana este completa, joaca cartile pentru a integra acele bunuri in colectia ta. Fiecare tip de bogatie ofera puncte de prestigiu in moduri diferite, deci mentine un echilibru, urmareste evolutia pietei de arta si aduna tomuri nepretuite. In functie de modul in care fiecare isi construieste colectia, resursele vor capata valori variate. Demonstreaza-ti abilitatile de negociere in crearea diviziunii perfecte pentru a-ti determina oponentul sa ia ce doresti tu... lasandu-ti tie prada cea mai valoroasa! Fii pregatit pentru punctajele de la jumatatea jocului. Gestioneaza-ti rezervele de aur cu intelepciune.

anatomia jocului
Complexitate2.1 / 5
Notă BGG7.0 / 10
Atmosferă
Familie
Dependență de limbă
Fără text necesar în joc
🌐 joci fără engleză
Durată
45 min
Jucători
2–7
Vârstă recomandată
8+ ani
Clasament BGG
#2.015
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă The Great Split?
The Great Split costă între 199 și 249 lei în magazinele din România.
Q2De unde cumpăr The Great Split cel mai ieftin?
Cel mai mic preț pentru The Great Split acum este 199 lei la Dragon Games. Tab-ul Prețuri listează toate magazinele care îl urmăresc.
Q3Cum se joacă The Great Split?
The Great Split este un joc de tip card game, pentru 2–7 jucători, durează ~45 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre The Great Split — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are The Great Split?
The Great Split se joacă în 2–7 jucători.
Q5Cât durează o partidă de The Great Split?
O partidă de The Great Split durează aproximativ 45 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă The Great Split?
The Great Split este recomandat de la 8 ani.
Q7Cât de complex este The Great Split?
The Great Split are o complexitate de 2.1 din 5 pe BoardGameGeek.
3 magazine

Toate prețurile

3 magazine · sortat după prețactualizat azi
Dragon GamesCEL MAI IEFTINEnglish edition
The Great Split (Limba Engleza)
gratuit peste 199 lei
199 lei
Regatul JocurilorEnglish editioneasyboxCard cultural
The Great Split (2022 English Edition)
gratuit peste 149 lei
249 lei
Red Goblineasybox
The Great Split
gratuit peste 150 lei
249 lei
linkuri afiliate · prețurile includ TVA · platformă independentă, fără sponsorizări ascunse
🚚 Transport gratuit peste 199 lei

Evoluția prețului

Vezi prețul pe ediție

Evoluția prețului în ultimele 90 de zile: minim 127 lei, maxim 249 lei, acum 249 lei.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii

Jocuri cu mecanici similare

Cum calculăm?