Sari la conținut
howtoplay.ro
The Solomons Campaign (Second Edition)

The Solomons Campaign (Second Edition)

Decision Games (I) · 2008
20 min0+ ani3.0/5 complexitate6.1 BGG#24.401 BGG224CopiiCupluriStrategie
răspuns scurt

Cum se joacă The Solomons Campaign (Second Edition)?

Descrierea jocului de la publisher: The Solomons Campaign este o reproiectare extinsă a vechiului joc SPI cu același nume, creat și publicat inițial de James F.

Pentru a găsi cel mai bun preț la The Solomons Campaign (Second Edition), howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Indisponibil nou în magazine
Coperta The Solomons Campaign (Second Edition)
artă oficială · Decision Games (I)

Descrierea jocului de la publisher: The Solomons Campaign este o reproiectare extinsă a vechiului joc SPI cu același nume, creat și publicat inițial de James F. Dunnigan în 1973. Acesta prezintă o simulare istorică complexă pentru doi jucători a campaniilor aeriene, navale și terestre desfășurate pe și în jurul insulei Guadalcanal în vara și toamna anului 1942. Titlul începe cu invazia americană a insulei și include tentativele japoneze ulterioare de a o recuceri. Produsul este conceput ca o simulare a operațiunilor combinate aer-mare-sol, sau ceea ce astăzi numim joint operations. Prin urmare, se concentrează pe modelarea sistemelor de comandă și stat major, punând accent pe dificultățile și avantajele inerente interacțiunilor secvențiale dintre forțele aeriene, navale și terestre.

anatomia jocului
Complexitate3.0 / 5
Notă BGG6.1 / 10
Atmosferă
CopiiCupluriStrategie
Dependență de limbă
Text moderat — ajută o fișă de referință
Durată
0 min
Jucători
2
Vârstă recomandată
0+ ani
Clasament BGG
#24.401
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă The Solomons Campaign (Second Edition)?
Niciun magazin nu urmărește momentan The Solomons Campaign (Second Edition). Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr The Solomons Campaign (Second Edition) cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă The Solomons Campaign (Second Edition)?
The Solomons Campaign (Second Edition) este un joc de tip nautical, pentru 2 jucători, durează ~0 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre The Solomons Campaign (Second Edition) — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are The Solomons Campaign (Second Edition)?
The Solomons Campaign (Second Edition) se joacă în 2 jucători.
Q5Cât durează o partidă de The Solomons Campaign (Second Edition)?
O partidă de The Solomons Campaign (Second Edition) durează aproximativ 0 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă The Solomons Campaign (Second Edition)?
The Solomons Campaign (Second Edition) este recomandat de la 0 ani.
Q7Cât de complex este The Solomons Campaign (Second Edition)?
The Solomons Campaign (Second Edition) are o complexitate de 3.0 din 5 pe BoardGameGeek.

Momentan, niciun magazin monitorizat nu vinde The Solomons Campaign (Second Edition) nou.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii