Sari la conținut
howtoplay.ro
Prețuri actualizate azi
The White Castle

The White Castle

Devir · 2023
1–480 min12+ ani3.1/5 complexitate8.0 BGGStrategie
răspuns scurt

Cum se joacă The White Castle?

Starcul zboara deasupra cerului din Himeji, in timp ce Daimyo, din varful castelului, isi priveste servitorii miscandu-se.

Pentru a găsi cel mai bun preț la The White Castle, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

De la169 lei
Coperta The White Castle
artă oficială · Devir

Starcul zboara deasupra cerului din Himeji, in timp ce Daimyo, din varful castelului, isi priveste servitorii miscandu-se. Gradinarii se ocupa de iaz, unde traiesc crapii koi, razboinicii stau de paza pe ziduri, iar curtenii se inghesuie la porti, tanjind dupa o audienta care sa ii apropie de cercurile intime ale curtii. Cand se lasa noaptea, felinarele sunt aprinse, iar muncitorii se intorc la clanul lor. In The White Castle, jucatorii vor controla unul dintre aceste clanuri pentru a obtine mai multe puncte de victorie decat ceilalti. Pentru a reusi, trebuie sa acumuleze influenta la curte, sa gestioneze resursele cu indrazneala si sa plaseze meeple-ii in locul potrivit la momentul oportun. Autorii sunt Sheila Santos si Israel Cendrero, duo-ul cunoscut sub numele de Llama Dice, care a creat si succesul The Red Cathedral impreuna cu Devir. De data aceasta, lasam in urma Moscova lui Ivan cel Groaznic pentru a explora cea mai impunatoare fortareata din Japonia moderna, Castelul Himeji, unde stindardul clanului Sakai flutura sub ordinele lui Daimyo Sakai Tadakiyo. The White Castle este un Euro game cu mecanici de resource management, worker placement si dice placement pentru a efectua actiuni. Pe parcursul jocului, in trei runde, jucatorii vor trimite membri ai

anatomia jocului
Complexitate3.1 / 5
Notă BGG8.0 / 10
Atmosferă
Strategie
Dependență de limbă
Fără text necesar în joc
🌐 joci fără engleză
Durată
80 min
Jucători
1–4
Vârstă recomandată
12+ ani
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă The White Castle?
The White Castle costă aproximativ 169 lei în România.
Q2De unde cumpăr The White Castle cel mai ieftin?
Cel mai mic preț pentru The White Castle acum este 169 lei la Dragon Games. Tab-ul Prețuri listează toate magazinele care îl urmăresc.
Q3Cum se joacă The White Castle?
The White Castle este un joc de tip dice, pentru 1–4 jucători, durează ~80 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre The White Castle — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are The White Castle?
The White Castle se joacă în 1–4 jucători.
Q5Cât durează o partidă de The White Castle?
O partidă de The White Castle durează aproximativ 80 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă The White Castle?
The White Castle este recomandat de la 12 ani.
4 magazine

Toate prețurile

4 magazine · sortat după prețactualizat azi
Dragon GamesCEL MAI IEFTINEN
The White Castle (Limba Engleza)
gratuit peste 199 lei
169 lei
Regatul JocurilorENeasyboxCard cultural
The White Castle (English Edition)
159 lei
Cumpărăstoc epuizat
Pionul.roVERIFICAT ACUM 29 DE ZILEeasybox
The White Castle
179 lei
Cumpărăstoc epuizat
The Guild HallENGLS Locker
The White Castle - EN
199 lei
Cumpărăstoc epuizat
The Guild HallThe White Castle - ENGLS Locker
The White Castle - EN
199 lei
Cumpărăstoc epuizat
linkuri afiliate · prețurile includ TVA · platformă independentă, fără sponsorizări ascunse
La mâna a doua · de la 190 lei · 1 anunț
🚚 Transport gratuit peste 199 lei

Evoluția prețului

Vezi prețul pe ediție

Evoluția prețului în ultimele 90 de zile: minim 111 lei, maxim 199 lei, acum 190 lei.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii

Jocuri cu mecanici similare

Cum calculăm?