Sari la conținut
howtoplay.ro
Prețuri actualizate azi
Ultimate Werewolf: Inquisition

Ultimate Werewolf: Inquisition

Arclight Games · 2013
3–1230–60 min8+ ani1.7/5 complexitate6.5 BGG#5.212 BGG2 KPetrecereFamilie
răspuns scurt

Cum se joacă Ultimate Werewolf: Inquisition?

O nenorocire se abate asupra unui sat: varcolacii sunt responsabili pentru moartea multor localnici. Neputand identifica faptasii, satenii apeleaza la un grup de inchizitori pentru a rezolva situatia inainte de a fi prea tarziu.

Pentru a găsi cel mai bun preț la Ultimate Werewolf: Inquisition, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Coperta Ultimate Werewolf: Inquisition
artă oficială · Arclight Games

O nenorocire se abate asupra unui sat: varcolacii sunt responsabili pentru moartea multor localnici. Neputand identifica faptasii, satenii apeleaza la un grup de inchizitori pentru a rezolva situatia inainte de a fi prea tarziu. Aici intervii tu si echipa ta. Obisnuiti cu astfel de infestari, stiti ca cea mai buna solutie este sa incepeti sa eliminati suspectii. Abia ati inceput cand descoperiti o problema: varcolacii s-au infiltrat chiar in echipa voastra! Sunteti intr-o situatie dificila: trebuie sa salvati satul in timp ce ii contracarati pe cei care lucreaza alaturi de voi. Ultimate Werewolf: Inquisition este un standalone game de deduction, secrete si tradare, fara eliminarea jucatorilor. O parte din distractie consta in a afla cine sunt varcolacii din echipa, dar chiar si asa, trebuie sa fiti mai vicleni decat ei. Mai exact, oamenii trebuie sa scape orasul de varcolaci pentru a castiga, in timp ce jucatorii varcolaci trebuie sa elimine satenii pentru a prelua controlul. Pentru a face acest lucru, in fiecare runda, jucatorii folosesc puterea unei colibe sau isi exercita cele doua voturi.

anatomia jocului
Complexitate1.7 / 5
Notă BGG6.5 / 10
Atmosferă
PetrecereFamilie
Dependență de limbă
Puțin text — ușor de memorat
🌐 joci fără engleză
Durată
30–60 min
Jucători
3–12
Vârstă recomandată
8+ ani
Clasament BGG
#5.212
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Ultimate Werewolf: Inquisition?
Niciun magazin nu urmărește momentan Ultimate Werewolf: Inquisition. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Ultimate Werewolf: Inquisition cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Ultimate Werewolf: Inquisition?
Ultimate Werewolf: Inquisition este un joc de tip deduction, pentru 3–12 jucători, durează ~30–60 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Ultimate Werewolf: Inquisition — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Ultimate Werewolf: Inquisition?
Ultimate Werewolf: Inquisition se joacă în 3–12 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Ultimate Werewolf: Inquisition?
O partidă de Ultimate Werewolf: Inquisition durează aproximativ 30–60 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Ultimate Werewolf: Inquisition?
Ultimate Werewolf: Inquisition este recomandat de la 8 ani.
Q7Cât de complex este Ultimate Werewolf: Inquisition?
Ultimate Werewolf: Inquisition are o complexitate de 1.7 din 5 pe BoardGameGeek.
1 magazin

Toate prețurile

1 magazin · sortat după prețactualizat azi
Regatul JocurilorEnglish second editioneasyboxCard cultural
Ultimate Werewolf: Inquisition (2016 English Second Edition)
99 lei
Cumpărăstoc epuizat
linkuri afiliate · prețurile includ TVA · platformă independentă, fără sponsorizări ascunse

Momentan indisponibil în toate magazinele

Evoluția prețului

Vezi prețul pe ediție

Evoluția prețului în ultimele 90 de zile: minim 99 lei, maxim 99 lei, acum 99 lei.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii

Jocuri cu mecanici similare

Cum calculăm?