Sari la conținut
howtoplay.ro
魔女の一撃宅配便 (Witch's Shot Delivery Service)

魔女の一撃宅配便 (Witch's Shot Delivery Service)

Nekoyanagi Daikinsei (猫柳大金星) · 2022
3–430 min7+ ani1.5/5 complexitate7.2 BGG#14.667 BGG148Familie
răspuns scurt

Cum se joacă 魔女の一撃宅配便 (Witch's Shot Delivery Service)?

In Majo No Ichigeki Takuhaibin (sau Witch's Shot Delivery Service), jucatorii lucreaza pentru un serviciu ipotetic de curierat, amajon. Este un trick-taking game pentru 3 pana la 4 participanti, unde in fiecare runda, acestia ofera pachetele castigatorului pentru a fi livrate.

Pentru a găsi cel mai bun preț la 魔女の一撃宅配便 (Witch's Shot Delivery Service), howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Indisponibil nou în magazine
Coperta 魔女の一撃宅配便 (Witch's Shot Delivery Service)
artă oficială · Nekoyanagi Daikinsei (猫柳大金星)

In Majo No Ichigeki Takuhaibin (sau Witch's Shot Delivery Service), jucatorii lucreaza pentru un serviciu ipotetic de curierat, amajon. Este un trick-taking game pentru 3 pana la 4 participanti, unde in fiecare runda, acestia ofera pachetele castigatorului pentru a fi livrate. (Tematic, coletele merg in aceeasi locatie, necesita acelasi camion frigorific etc.) La inceputul unei maini, fiecare alege prin drafting o carte de cota care indica numarul de colete proprii ce trebuie expediate. Aceasta include si un tabel ce arata starea coloanei vertebrale a jucatorului. Pentru fiecare livrare reusita, sanatatea spatelui se deterioreaza, iar daca se suprasolicita, daunele apar mai rapid. Unele pachete pot fi mai grele decat se asteptau. La finalul unei runde, se castiga puncte pentru fiecare trick adjudecat si un bonus daca tinta este atinsa exact. Partida se incheie dupa un numar de runde, iar participantii pierd puncte pentru orice vatamare permanenta cauzata coloanei. Cel cu cele mai multe puncte castiga.

anatomia jocului
Complexitate1.5 / 5
Notă BGG7.2 / 10
Atmosferă
Familie
Dependență de limbă
Fără text necesar în joc
🌐 joci fără engleză
Durată
30 min
Jucători
3–4
Vârstă recomandată
7+ ani
Clasament BGG
#14.667
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă 魔女の一撃宅配便 (Witch's Shot Delivery Service)?
Niciun magazin nu urmărește momentan 魔女の一撃宅配便 (Witch's Shot Delivery Service). Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr 魔女の一撃宅配便 (Witch's Shot Delivery Service) cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă 魔女の一撃宅配便 (Witch's Shot Delivery Service)?
魔女の一撃宅配便 (Witch's Shot Delivery Service) este un joc de tip card game, pentru 3–4 jucători, durează ~30 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre 魔女の一撃宅配便 (Witch's Shot Delivery Service) — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are 魔女の一撃宅配便 (Witch's Shot Delivery Service)?
魔女の一撃宅配便 (Witch's Shot Delivery Service) se joacă în 3–4 jucători.
Q5Cât durează o partidă de 魔女の一撃宅配便 (Witch's Shot Delivery Service)?
O partidă de 魔女の一撃宅配便 (Witch's Shot Delivery Service) durează aproximativ 30 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă 魔女の一撃宅配便 (Witch's Shot Delivery Service)?
魔女の一撃宅配便 (Witch's Shot Delivery Service) este recomandat de la 7 ani.
Q7Cât de complex este 魔女の一撃宅配便 (Witch's Shot Delivery Service)?
魔女の一撃宅配便 (Witch's Shot Delivery Service) are o complexitate de 1.5 din 5 pe BoardGameGeek.

Momentan, niciun magazin monitorizat nu vinde 魔女の一撃宅配便 (Witch's Shot Delivery Service) nou.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii